Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 21:12
 
BÜYÜKAKIN SERT ÇIKTI ''GÖLGE ETMESİN BAŞKA İHSAN İSTEMEZ''
İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın , Gebze-Darıca metrosunun yapımının Ulaştırma Bakanlığına devredilmesiyle ilgili eleştirisine Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'dan sert tepki geldi.
Kocaeli Haberi
BÜYÜKAKIN SERT ÇIKTI ''GÖLGE ETMESİN BAŞKA İHSAN İSTEMEZ''

Başkan Büyükakın, twitter'dan yaptığı paylaşımında "Kocaeli’ne hükümet eliyle yapılmış en büyük yatırımı kazandırırsın, anlamayan yine anlamaz. Lütfü Türkkan anlamadı diye, hizmetten, yatırımdan, Kocaeli’ne kazandırmaktan vazgeçecek değiliz. Anlamasını da bekliyor değiliz. Gölge etmesin başka ihsan istemez." yazdı.

TÜRKKAN NE DEMİŞTİ ?

BECEREMEDİ İyi Parti Grup Başkan Vekili ve Milletvekili da bu duruma yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Türkkan, Başkan Büyükakın için, “Beceremedi, bakanlığa devretti” dedi. Kocaeli Lütfü Türkkan HAYAL Lütfü Türkkan’ın ofisinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Büyükakın’ın seçimlerde Kocaeli için verdiği yeni raylı sistem ve metro hatları sözleri dururken temeli 2018’de atılan –Darıca metrosunun inşaatını bile tamamlayamadığını ve diğer şehirlere kıyasla daha pahalıya gelen metro inşaatının mali olarak zaten belediye tarafından tamamlanmasının hayal olduğunu belirtti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKAKIN, SERT, ÇIKTI, ''GÖLGE, ETMESİN, BAŞKA, İHSAN, İSTEMEZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı