Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 13:30
 
'BÜYÜKAKIN 'TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL''
AK Parti Gölcük İlçe Kongresinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Fransa Cumhurbaşkanı çıkmış bizim Türk milleti ile bir sorunumuz yok Türk lideri ile bir sorunumuz var diyor. Türkiye eski Türkiye değil. Sizlerin inanmışlığı sayesinde bu şey ortaya çıkıyor. Öğrenilmiş çaresizlik bu milletin üzerinden geçmiş durumdan. Biz darbeyi yapanlara da yeri geldiğinde gereği yaptık” dedi.
Siyaset Haberi
'BÜYÜKAKIN 'TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL''

AK Parti Gölcük 7. Olağan Kongresi gerçekleştiriliyor. Kongre, koronavirüs tedbirleri kapsamında açık havada yapıldı. Mevcut ilçe Başkanı Çetin Seymen’in yeniden aday olduğu tek adaylı kongreye, Milletvekilleri Sami Çakır, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İl koordinatörü Hikmet Ayar, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, İl Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ve delegeler katıldı.

 

HEDEFLERİMİZE İLERLİYORUZ

Kongrede ilk olarak konuşan Mevcut İlçe Başkanı ve Kongrenin tek adayı olan Çetin Seymen gerçekleştirdi. Seymen kalabalığı selamlayarak başladığı konuşmasında, “Kovid 19 nedeni ile iki kez ertelenen kongremizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz büyük ve güçlü bir aileyiz. Bu kutlu davaya sahip çıktık ve çıkmaya devam edeceğiz. Milletimizle el ele önce 2023 sonra 2053 hedeflerine durmaksızın ilerliyoruz. İlk Sınavımızı 31 Mart yerel seçimlerinde verdik. Tüm teşkilatımız ile koordineli bir şekilde çalıştık. Gölcük oyunu en fazla arttırmış ilçe oldu. AK Parti Milletimizin içinden çıkan bir partidir. AK Parti’de makam mevki sevdası asla olmaz. Bugün 12 Eylül. Bundan 40 yıl önce darbe gerçekleşti. Geldiğimiz noktada Türkiye artık o günleri geride bırakmıştır. Bugün dünyada süper güç olma yolunda ilerleyen bir Türkiye var. Bunları yaparken de kimsenin hakkını gasp etmeden yapan bir Türkiye var. Ülkemizle liderimizle ne kadar gurur duysak azdır.” şeklinde konuştu.

“ADALET PRENSİBİNİ ASLA ELDEN BIRAKMIYORUZ”

İlçe Başkanı Seymen’in ardından kürsüye Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, şunları söyledi; “Az önce ilçe başkanımız yapılan mücadeleyi güzel bir şekilde özetledi. Onun haricinde iki yıllık süreç içerisinde birlikte yürüdük, gayret ettik. Devletimiz bugün dünyada çok büyük mücadele veriyor. Bizler de yerelde yapmış olduğu çalışmalarla devletimizin bu mücadelesine destek olmaya çalışıyoruz. Seçim öncesi numaramızı vermiştik. Sorunu olan tüm hemşerilerimize ulaşmaya çalıştık. Bu yolda yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Adalet prensibini asla elden bırakmıyoruz. Bu mücadelede Cumhur İttifakı sadece stratejik olarak yapılan bir ortaklık değil onu belirtmek istiyorum.”

 

Sezer’in ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın konuşmasında, “Bugün 12 Eylül. Türkiye’nin tarihindeki karanlık noktalardan bir tanesi. Bu vesile ile bunu hatırlatmak lazım. Bu millettin bu teşkilatın neyi başardığını anlatmak lazım. Öğrenilmiş çaresizlik diye bir şey vardır. Bu milletin Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gerçekleştirdiği şey bu. Öğrenilmiş çaresizliği aştık. Darbe yapmaya kalkanı yenmeyi bildi ve hala devam ediyor. Fransa Cumhurbaşkanı çıkmış bizim Türk milleti ile bir sorunumuz yok Türk lideri ile bir sorunumuz var diyor. Türkiye eski Türkiye değil. Sizlerin inanmışlığı sayesinde bu şey ortaya çıkıyor. Öğrenilmiş çaresizlik bu milletin üzerinden geçmiş durumdan. Biz darbeyi yapanlara da yeri geldiğinde gereği yaptık. Apoletlerini sökerim diyenlere bu millet gereken cevabı verdi.

 

GÖLCÜK’E 82 MİLYON TL YATIRIM

 

Toplam 103 tane projenin hayata geçirildiği Gölcük ilçemize 82 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Eski Türkiye’de hükümetlerin yapamadığı yatırımı belediyelerimiz yapar hala getirdi. Sizin yapmış olduğunu emeğe ne iyi teşekkür yolu görevimizi yerine getirmektir. Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'BÜYÜKAKIN, 'TÜRKİYE, ESKİ, TÜRKİYE, DEĞİL'',
Yorumlar
Haber Yazılımı