Haber Detayı
30 Aralık 2013 - Pazartesi 22:31
 
BÜYÜKŞEHİRDEN YILBAŞI DENETİMİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, eğlence mekanlarını yılbaşı gecesi öncesi denetliyor
Kocaeli Haberi
BÜYÜKŞEHİRDEN YILBAŞI DENETİMİ

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 31 Aralık gecesi (yılbaşı) için mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan kamuya açık istirahat ve eğlence yerlerinde denetimlerini sıklaştırdı.

 

ORTAK ÇALIŞMA

Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Tarım İl Müdürlüğü’nün ortak yürüttüğü denetimlerde işyerlerine ruhsat, genel temizlik, düzen, gıda güvenliği, gıda maddelerinin muhafaza koşulları, personel ve alet-ekipman hijyeni, haşere mücadelesi, ilaçlama gibi birçok konuda kontroller yapıldı.

 

MUTFAKLARDA TİTİZ DENETİM

Söz konusu işletmelerin öncelikli olarak mutfakları ekipler tarafından kontrol edildi. Kullanılan araç gereçlerden yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihlerine, ürünlerin saklanma biçiminden çevrenin ve personelin temizlik kurallarına uyup uymadığına kadar pek çok ayrıntı titizlikle kontrol edildi. Denetim ekipleri yılbaşı tedbirleri kapsamında; halk sağlığını olumsuz etkileyebilecek etkenlerin tespit edilerek önlem alınması ve olumsuzlukların giderilmesi konusunda işyeri sahiplerini ve çalışanlarını duyarlı olmaya davet etti.

 

TÜKETİCİ DİKATLİ OLMALI

İşyerlerinde satışa sunulan ve kullanılan gıda maddelerinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca izinli ve etiket bilgilerinin tam olması gerektiği konusuna değinen yetkililer, işyeri yetkililerini bu konuda da uyardı.

Yetkililer tüketicilere güvenliği, temizlik ve hijyenle ilgili her türlü olumsuzluğu 153 Alo Zabıta, 174 Alo Gıda birimlerine ya da 444 11 41 Çözüm Masası’na bildirmeleri konusunda da çağrıda bulundu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Büyükşehir, Belediyesi, ekipleri, eğlence, mekanlarını, yılbaşı, gecesi
Yorumlar
Haber Yazılımı