Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 12:54
 
ÇARDAK ''GÖLCÜKSPOR İÇİN GÜN BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI''
Gölcükspor Kulübü Başkanı Hüseyin Çardak basın toplantısında yaptığı açıklamada büyüklerimizin destekleri ile Gölcükspor'da yeni bir süreç başladı. Bundan sonra el birliği ile daha iyi günlere gelerek çitayı yükselteceğiz” dedi.
Spor Haberi
ÇARDAK ''GÖLCÜKSPOR İÇİN GÜN BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI''

Gölcükspor Kulüp Başkanı Hüseyin Çardak Gölcükspor'un 6 aylık sürecinin değerlendirilmesi için Gölcük Aşiyan Tesislerinde basın toplantısını düzenledi. Düzenlenen basın toplantısına Gölcükspor Kulüp Başkanı Hüseyin Çardak, Kulüp yöneticileri be basın mensupları katılım sağladı. 

GÜN BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI
Toplantı gündemi öncelikle Gölcükspor kulübünden ansızın ayrılan teknik direktör Sadi Tekelioğlu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi.  Başkan Hüseyin Çardak; “kamuoyunda bir takım gündemler var bunların birisi teknik ekibimizle alakalı. Aynı zamanda camia olarak sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Aynı zamanda puan cetveli olarak kentimiz tatmin edici bir yerde olmadığımızı düşünüyorum. Bu konuyla ilgili yönetim kurulu olarak gayret sarf ediyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Takımımızı daha üst seviyelere nasıl getireceğimizi ile ilgili çalışmalarımız var. Bu konuyla alakalı kentin büyükleri ve taraftarlarımızın bütünleşmesi adına buradan çağrıda bulunuyorum. Gün birlik ve beraberli zamanı, hep birlikte bu kentin büyükleri ile beraber bu takım için neler yapabiliriz. Önümüzde üç tane maç var. Takımın moral ve motivasyonu nasıl üst seviyeye çıkarabiliriz. Bunlarla ilgili basın yoluyla tekrar herkese sesleniyorum” dedi.
HOCANIN GİDİŞİNDEN HABERİM YOK
Sadi Tekelioğlu'nun gidişini değerlendiren Başkan  Çardak; “hocamızın gelişi de biraz sıkıntılı oldu. O süreçte biz yönetim kurulu olarak hocamızın arkasında durduk. Çünkü bizim her hangi bir endişemiz yoktu. O süreci atlattık. Devre arası kampına beraber gittik. Transferleri kendi istediği doğrultuda yaptık. Hocamla beraber 4 maça çıktık. En son gelindiği noktada bu güne kadar bir şey yoktu. Her hangi bir problem gözükmüyordu. Hatta son günlere kadar farklı yerlerde hep beraberdik. Takım için neler yapabiliriz fikir alışverişindeydik. Cuma günü bir maç başı ödemesini yaptık.  bİliyorsunuz Türkiye'deki tüm futbol takımların ekonomik sorunları var. Sorun yok diyen yalan yalan söylüyor. Bir kere Türkiye'nin kendisinde ekonomik sorun var. Biz hocamızla görüşürken bir maş veya iki maç başına ödeme yaparız şeklinde konuştuk. 
Geldiğimiz güne Cuma günü bir maç başı futbolcularımızın hesabına yatırdık. Saat 21 – 22 gibi beraber oturduk hocamızı çağırdık bir sorun varmı dedim. Hocamızda yok dedi. Bende tesislerden ayrıldım. Eve gittim sabah kaktım böyle bir olayla karşı karşıya kaldım. Böyle bir olayla karşılaşınca biz yönetim kurulu olarak hepimiz çok üzüldük. Çünkü böyle bir şey beklemiyorduk. Bir spor adamı Türkiye Cumhuriyetine mal olmuş bir insan ne şartlarda olursa olsun cumartesi günü takımla beraber gidip Diyarbakır maçını tamamlayıp ve döndükten sonra eğer bir sıkıntımız, sorunumuz varsa kendi aramızda bir basın açıklamasını yaparak gitmesi gerekiyorsa istifasını vererek gidecekti. Etik olan buydur” dedi. 

PİRİM BAŞARIYA DAYALI OLMALI
Pirim konusuna değinen başkan Çardak; “tesislere çağrıldım. Ben gittim. Konu nedir diye sordum. Konu verilen sözler yerine gelmediğini ve pirimle alakalı olduğunu söylediler. Dedikleri biz bu prim sistemleri kabul etmiyoruz dediler. Eski pirim sistemine dönelim dediler. Bende bunun konuşulacak zamanı ve yeri değil. Biz 4 maç geçirdik. Ama galip gelemedik ki pirim konuşalım. Hani galip gelirsin elimizde bir done olurda bizde düşünür ve takım içerde dışarda yeniyor. Bizde yönetim olarak, kent olarak bir şeyler yapalım diye düşünürüz. Devre arasında bizden istediğin adamları alarak takımı kurduk. Biz başarıya endeksli bir takım kurduk. Yani Ply oof hakkını kovalayacak bir takım kurduk. Sizde inanıyorsanız bizde inanıyorsak ki ben inanıyorum pirim sistemi başarıya dayalı olsun. Dedim ki pileyof hakkına kalırsanız 250 bin lira , bir üst lige çıkarsak 350 bin lira pirim dedik. Biz bu nu kabul etmedik dediler. Sizin kabul edip etmediğiniz önemli değil. Velev ki kabul etmediniz, ama sonuçlar ortada. Biz ilk devre yaptığımız maçlarda pirim 5 tane ödedik. Ama aldığımız puan durumu belli. Kulübün ekonomik şartları belli. Her hafta kulüp ödeyebilir konumda değil. Bizim ekonomik sıkıntımız ve problemlerimiz var. Bizim geçmişte gelen problemler ve hesapta olmayan sıkıntılarda var. Biz ayağımızı yorganımıza göre uzatmak zorundayız. Biz Gölcükspor'u düşünmeliyiz. Biz hepimiz gelip gidiciyiz ama Gölcükspor kalıcıdır” dedi. 
KENDİ ÖZ ÇOCUKLARIMIZA DÖNDÜK
Yeni teknik ekip oluşumu için açıklama yapan Başkan Çardak; “Kent olarak kendi öz çocuklarımıza dönelim.  Bunuda basından ve kamuoyununda gelen baskısı var. Bizde böyle bir şey uygun gördük. Hocamız Adil Kuru, Ömer Faruk Uzuner, Adem hocamız sonra Murat Başak teknik ekibin içine dahil ettik. En azında bu şekilde yol alırken bu arkadaşlarımıza şans verelim. Yeni teknik ekibimizle yeni süreç başladı. Kentimizin büyükleri ile bu yeni süreçte Gölcükspor daha iyi yere geleceğine inanıyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Fahri Haner       
     
    

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇARDAK, ''GÖLCÜKSPOR, İÇİN, GÜN, BİRLİK, VE, BERABERLİK, ZAMANI'',
Yorumlar
Haber Yazılımı