BasiskeleSanayi
Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 16:03
 
CHP'DE 3. İSMET ABİ DÖNEMİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Kongresi, Cumartesi günü Kavaklı Sahilinde bulunan Melisa Cafe’de yoğun katılımla gerçekleştirildi. Mevcut Başkan İsmet İşeri, kongreye tek başkan adayı olarak girerek, delegeler tarafından yeniden başkanlığa seçilerek, güven tazeledi.
Gölcük Haberi
CHP'DE 3. İSMET ABİ DÖNEMİ

 Kongreye yeni ve eski milletvekillerinin yanı sıra eski il başkanlarının katılması, kongreye renk kattı. Bu kongre aynı zamanda, CHP ilimizdeki ilk ilçe kongresi olamsı açısından önem arz ediyordu

VEKİLLER VE İL BAŞKANLARI GÖLCÜK’TE

CHP İlçe Kongresine, CHP Kocaeli Milletvekilleri Tahsin Tarhan, Haydar Akar ve Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, MHP Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır, SP İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, CHP eski Milletvekili Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya ve Nehmet Hilal Kaplan, DSP eski Milletvekili Bekir Yurdagül, CHP eski İl Başkanlarından, Nejat Çakır, Rıdvan Alkan, Cihat Altınyuva, İbrahim Aydın, Hüseyin Acurman ve partinin etkili isimlerinden Bozkurt Uslu ile çok sayıda, STK ve Dernek Başkanları, Muhtarlar, çok sayıda CHP üyesi, ilçe ve gençlik kolları yönetimi, davetliler katılım sağladı. Kongreye, önceki gün Başkan adaylığını açıklayan, ancak akşama çeildiğini açıklayan Değirmendere eski Belediye Başkanı Ertuğrul Akalın ile Ecz. Turan Dumlu ve eski ilçe başkanlarından bazıları katıldı. Melisa Düğün Salonu’nda düzenlenen kongre, CHP’nin son 2 yılda Gölcük’te kaybettiği isimlerin slayt gösterisiyle anılmasıyla başladı. Daha sonra, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri’nin açılış konuşmasına geçildi. Başka İşeri, konuşmasında şunları kaydetti:

 

İŞERİ’DEN AKALIN’A ÖVGÜ

“Bugün kongremizin başında, aramızdan ayrılan partililerimizin kısa sunumu anmak istedik. Ruhlları Şad Olsun. Gerçekten bugün 50 Mahalle Muhtarlarımızdan bir çoğunun şu anda yanımızda olduğunu görüyorum. Bu gerçekten çok mutlu eden tablo. Değerli arkadaşlar bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bununla birlikte bizler geleceğe sağlam bakacağız. Hangi siyasi partinin düşüncelerini taşırsanız taşıyın,  birlik ve beraberliğimizle güçlü geleceğin mimarları olacağız. Kongreler bayram havasıdır. CHP’de kongreler her zaman yarış içerisinde olur. Bu kongreye ben tek aday olarak katılıyorum. Adını partimizde altın harflerle kazıtan Ertuğrul başkan kongreye daha önce aday olarak katılacağını açıklamıştı. Fakat kendisi aldığı karar neticesinde adaylıktan çekildiğini, bundan sonra bizimle, partinin emrinde olacağını belirtti. Kendisine partim adına sonsuz teşekkür ediyorum. Kendisi seviyeli, ilkeli ve çok başarılı bir partili arkadaşımızdır. Ülkemiz gerçekten zor bir süreçten geçiyor. Ülkemizde kaybolan demokrasinin yeniden inşası için CHP sorumluluğu üzerine alacak, ülkemizde barışı ve demokrasiyi yeniden inşa edecektir. CHP ülkemizin çimentosudur. Ben bu kongrenin partimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

DİVAN BAŞKANI BÜYÜKOĞLU

CHP İlçe Başkanlığı kongresinin Divan Başkanlığını, delegelerin oyları ile eski ilçe Başkanı Fahrettin Büyükoğlu yaparken, yardımcılığını CHP Meclis üyesi Özgür Yılmaz, katiplikler de Ayşin Deniz ve Ayşe Bektaş yaptı. Divan Heyetinin teşkilinden sonra, direkt olarak dilek ve temenniler bölümüne geçildi. İlk konuşmayı, parti üyesi ve Tüm Emekli Sen Gölcük Şubesi Başkanı Ahmet Kasımoğlu yaparak, “Değerli arkadaşlar ulusal kurtuluş mücadelesi vermiş olan, Partimizin de kurucusu olan  Atatürk ve onun en yakın arkadaşı İsmet İnönü’ye ‘iki ayyaş’ denildiği dönemleri yaşadık. Bugünlerde ise Atatürk’ü savunan bir iktidar dönemine geldik. Kendilerine göre yeni Atatürk profili çizen insanlar birlik ve beraberlikten dem vurmaya başladılar. Tam bu süreçte bizler onlardan milli bayramımızı birlikte kutlayalım diye teklif aldık. Bu teklifin samimi olmadığına inandığım için törene katılmadım. Ben onların bu tavırlarının samimi olduğuna inanmıyorum. CHP bu insanlara set çekerek, kendi bildiği yolda ilerleyecek ve iktidara yürüyecektir” diye konuştu.  

SİRMEN’DEN İKTİDAR VURGUSU

CHP Kocaeli eski Milletvekili Sirmen ise şunları söyledi: “Çok zor dönemlerden geçtiğimizi hepimiz biliyoruz. Bunun en acı tablosunu yaşayan bir kardeşiniz olarak bu iktidarla hesaplaşmak namus meselemizdir. Bu iktidardan kurtulmak için mücadele etmek bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Türkiye’yi aydınlığa çıkaracak tek parti CHP’dir. İnşallah halkımız CHP’yi en kısa sürede iktidara taşıyacaktır. Televizyonlarda izlediklerimizi artık utanır hale geldik. Türkiye’de yapılanların Amerika’da çıkarılması ülkemizi yönetenlerin bir ayıbıdır. İsmet İşeri ve ekibinin Gölcük’te çok etkili bir çalışma yaptığını yakından izliyor, kendilerini takip ediyorum. Hepimizin halka ulaşmak lazım. Halkla bütünleşmek lazım. O yüzden yeni seçilecek arkadaşları tebrik ediyorum.”

 

HÜRRİYET: “AKP KENDİNİ AKLAMAYA ÇALIŞIYOR”

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise, “Yerel Örgütlerimizde, İl ve İlçe Örgütlerinde çalışmak zordur. Görev alan herkese çok teşekkür ediyor, bundan sonra görev alacak arkadaşlara da başarılar diliyorum. Üzerimizdeki sorumluluk, inanın çok ağır. İktidarın ülkemizi sürüklediği nokta karanlık. Hepimize bu yüzden çok ağır sorumluluk düşüyor. İktidarın politikalarının neresinden tutsak elimizde kalıyor.  Bunun için yoldaşlığa, birlik ve beraberliğimize ihtiyaç var. İnsanlara ülkemizin getirildiği konuları anlatmamız gerekiyor. İşçiye, emekliye, asgari ücretliğe verilmeyen paraların bugün Man adasında istiflendiğini öğrendik. Öğrenmenin ilerisinde ispatladık. Şimdi kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Mühürsüz oylar geçerli de, bankanın mühürlü oyları geçersiz mi? Bunlar kendilerini aklamaya çalışıyor. Nasıl bir enişteymiş ki darbeyi de o haber veriyor, Man adasına paraları da o istifliyor. Bakın ülkenin geldiği durum çok acı. Yoksulun sırtından doyan doyana. Manzara çok acı arkadaşlar. İşte biz bunu herkese anlatacağız. Ben inanıyorum ki bu kongreden seçilecek arkadaşlar bu hesap sorma cesaretini kendilerinde bulacaklar. Önce bu seçimi alacağız” dedi.

İL BAŞKANI BAŞARILAR DİLEDİ

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay da, özetle şöyle konuştu: “Bizler ülkemize, halkımıza, Din adamlarına, Diyanet’e destek vermek zorundayız. Eğer destek vermezsek, ülkemizin geleceği konusunda istemediğimiz olaylar başımıza gelir. Din adamlarının kahvaltısına davet almak beni mutlu etti. Bugün Gölcük’te gerçekleştirilen Kongrenin çok önemli olduğunu belirtmek istiyorum. İsmet başkan ve yeni yönetiminin Gölcük’te çalışmalarıyla yereli alacağına inancım tam. Bizler birlik ve beraberliğimizle hedeflerimize ulaşacak, partimizi iktidara taşıyacağız.” 

HAYDAR AKAR ÇOK SERT KONUŞTU

Kongrede son olarak söz alan CHP Milletvekili ve PM Üyesi Haydar Akar, şunları söyledi: “Kocaeli’de ilk Kongremizi bugün Gölcük’te yapıyoruz. Kongre takvimi başladı. Delege seçimlerinden hemen sonra kongre takvimimizi belirledik. İlk Kongre Gölcük’e nasip oldu. Kongrelerimiz aslında önemli bir fırsattır. Ama ne yazık ki bunu başaramıyoruz. Kongrelerde şikayetler dile getiriliyor, bu da kötü bir şekilde medyaya yansıyor. Bizler onların inadına sandalyeleri havalara atmayacağız, onların inadına birlik ve beraberliğimizi sağlayacağız. 2019 sadece Gölcük ve Kocaeli için önemli değil, Türkiye’de yaşayan 80 milyon için çok önemli. 80 yıllık parlamenter sistem kenara itilecek, demokrasi bitecek, faşist adamların çarpışacağı bir yıl olacak. Son zamanlarda Cumhurittifakı yapalım diyenler, bugün tek adamın alt yapısını hazırlıyorlar. Bizim onlarla işimiz yok. 2019 da oluşacak parlamentonun Cumhurbaşkanının çıkarttığı KHK’ları ezme gibi şansı olmayacak. Sadece Cumhurbaşkanının söylediği olacağı, uzun süreçli sıkıntılı bir dönem yaşayacağız. 2019’da Yerel Yönetimde yarışacak bir ilçe de Gölcük olacak.”

“2019 DA DİREKTEN DÖNMEYECEĞİZ”

“Hepiniz biliyorsunuz ki 2014’te direkten döndük. Ama bu sefer işimizi şansa bırakmayacağız. Sadece çok çalışmak yetmez. Birlik ve beraberlikle olur. Halkımızla bütünleşerek, 2019 yerel hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Artık CHP’de küskünlükler olmayacak, iktidar yürüyüşümüz buradan başlayacak. Genel Merkezimiz adaylık konusunda çok çalışıyor. Genel Merkezimiz adaylığı belirlemede demokratik yöntemleri kullanacak, herkese soracak. Bu parti için demokrasimiz için çok önemli. CHP’de herkesin aday olmaya hakkı vardır. Ama belediye başkan adaylığı için 8 aday olmaz. En doğru aday kimse onu belirleyeceğiz. Adayımızı baş tacı yaparak, Gölcük’te yerel iktidarı ele alacağız. Son günlerde partimize yoğun eleştiriler var. Bunun nedeni çok hızlı düşen iktidar rüzgarı var. Çok kötü giden ekonomi var. Din sömürüsü artık insanları kandıramıyor. Artık eriyorlar. Ellerinde bir tek Atatürkçülük kaldı. Çok yakında Atatürk’ü de bizden almaya çalışacaklar. Alsınlar, keşke kurucu iradeye sahip çıksınlar. Ama inanıyorum ki onların Atatürkçülüğü 2019’da sona erecek. Artık alanları çok daraldı. Utanmadan CHP’yi terör örgütleri ile ilişkilendiriyorlar. En büyük terör örgütünün kim olduğunu kamuoyu çok iyi bilir. Geçmiş onların yaptıklarını çok iyi biliyor. Bugün gerçekleştirilen kongrenin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.” diye konuştu.

 

CHP’DEN BİRLİK BERABERLİK POZU

Konuşmaların sonunda, kongreye katılan yeni ve eski milletvekilleri ile eski ve yeni il başkanları Gölcük Örgütüyle, basın mensuplarına birlik ve beraberlik fotoğrafı verdiler. Kongrenin en sonunda ise CHP Gölcük İlçe Yeni Yönetimi, basın mensuplarına poz verdi. Kongre sonunda İsöet İşeri’in 16 kişilik yeni yöentim kurulu şu isimlerden oluştu:

 

İŞERİ’NİN YÖNETİM KURULU

Başkan İsmet İşeri, Üyeler: Mustafa Büyükbudak, Ümit Doğu Cinemre, Nehir Çetin, Yasemin Ergin, Fikret Gürel, Metin Kaya, Murat Korkmaz, Hüseyin Köroğlu, Oktay Seçer, Semih Sirmen, Zekiye Şen, Osman Şenol, Ali Derya Tataroğlu, Engin Yasin Uzuner, Emin Ümit Yıldız, Alaaddiin Yılmaz. Haber: Yılmaz DEĞİRMENCİ.

************************

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'DE, 3., İSMET, ABİ, DÖNEMİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı