Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 17:37
 
CHP'Lİ MECLİS ÜYELERİNE YEREL YÖNETİM EĞİTİMİ
CHP'li meclis üyeleri 'İnsan odaklı ve daha yaşanabilir kentler yaratmak' başlığı altında partinin yerel yönetim vizyonu çerçevesinde CHP Parti Okulu tarafından hazırlanan eğitimlere katıldı
Siyaset Haberi
CHP'Lİ MECLİS ÜYELERİNE YEREL YÖNETİM EĞİTİMİ

Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı'nın kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Okulu tarafından, 31 Mart seçimleri sonrasında Türkiye genelinde sürdürülen 'Belediye Meclis üyeleri için Yerel Yönetim' adlı eğitimin Kocaeli ayağı, Kocaeli İl Örgütü binasında gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir ve ilçe belediye meclislerinin CHP grubu üyelerinin katıldığı eğitimde partinin yerel yönetim vizyonu 'İnsan odaklı ve daha yaşanabilir kentler yaratmak' başlığı çerçevesinde aktarımlar yapıldı. 
KENTİLERİN MİLLETVEKİLİ
İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Belediye meclis üyeleri kentlerin milletvekilidir. Kentlerin sorunlarını, kentin ihtiyacı olan projeleri, gördükleri yanlış uygulamaları meclise taşıyarak kent halkının yararına karar aldıran merciler, kişilerdir. Belediye meclis üyeleri sadece meclis toplantılara katılarak bu ünvanı kazanamaz. Kente yararlı olacak işlerin, projelerin mimarları meclis üyeleridir. Bu sebeple yeni dönem meclis üyelerimiz için gerçekleştirilen bu eğitimin oldukça yararlı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. Sarıbay'ın konuşmasının ardından meclis üyeleri tam gün boyunca program kapsamındaki eğitimlere katılım gösterdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'Lİ, MECLİS, ÜYELERİNE, YEREL, YÖNETİM, EĞİTİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı