Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 18:10
 
ÇİFTÇİLERE YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ
Tarım orman bakanlığı tarafından 2019 yılında çiftçilere yapılacak yüzde 50 hibe desteklemeler hakkında tebliğ yayınladı. Yayınlanan bu tebliğ üzerine Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı basın açıklaması yaptı.
Ekonomi Haberi
ÇİFTÇİLERE YÜZDE  50 HİBE DESTEĞİ

Tarım orman bakanlığı tarafından 2019 yılında çiftçilere yapılacak yüzde 50 hibe desteklemeler hakkında tebliğ yayınladı. 
Yayınlanan bu tebliğ üzerine Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı bir açıklama yaparak şunları söyledi. Bekir Çanakçı; “Tarım ve Orman bakanlığımız tarafından 02.08.2019 tarihinde 30850 sayılı resmi gazeteyle yayınlanarak kırsal kalkınma destekleri 13 etap kapsamında tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi hakkında tebliğ yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Tebliği içerisindeki yatırımlardan yararlanmak isteyen çiftçilerimiz, yayın tarihinden sonra 60 gün içerisinde projelerini hazırlayıp, tarım il müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir. 
Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, depolanması,Hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, depolanması, Su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Soğuk hava deposu, Çelik silo, Hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlemesi, paketlenmesi, depolanması, yenilenebilir enerji kullanan yeni sera, yenilenebilir enerji üretim tesisleri, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, Kırsal ekonomik alt yapı, yatırım konularından, kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik alt yapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitim yatırımlarıdır.

Buna göre yatırım niteliğindeki yeni tesisler için 2,500,000 TL. Yatırım niteliğindeki projelerin tamamlanması için 1,750,000 TL. Teknoloji yenileme veya modernizasyon için 1,250,000 TL üst sınırını geçmeyecek şekilde projeler hazırlanacak. Projeleri onaylanan çiftçilerimiz 50 hibe desteğinden yararlanmış olacaklardır” şeklinde açıkladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇİFTÇİLERE, YÜZDE, , 50, HİBE, DESTEĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı