Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 17:23
 
ÇOCUKLAR KENDİ RESİMLERİNİ SERGİLEDİLER
Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Evlerinde yaşayan çocuklar yıl içerisinde yaptıkları karakalem, Yağlıboya, pastel boya ve ahşap boyama resimleri sergilediler.
Sanat Haberi
ÇOCUKLAR KENDİ RESİMLERİNİ SERGİLEDİLER

Bu yıl 3. nü sergileyen Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Evlerinde yaşayan çocuklar bu yıl 40 tane resim ve ahşap boyama yaptılar. Yapılan eserleri Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Evi sitesi müdürü Mehmet Akpınar tarafından Gölcük Belediyesi Sanat Galerisinde sergi programını düzenlediler. Düzenlenen sergi programına Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcü Kaymakam yazı işleri müdürü Lütfü Yılmaz, Gölcük Halk Eğitim Müdürü Orhan Temiz, Gölcük Nüfus Müdürü Aysun Dinç, Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Evi sitesi Müdürü Mehmet Akpınar, Gölcük Muhtarlar Derneği başkanı Bilge Saral ve çok sayıda davetliler katılım sağladılar.

Açılış öncesi kısa bir açıklama yapan Türk Alman Vakfı Saraylı Çocuk Evi sitesi müdürü Ahmet Akpınar; “bu yıl 3. olan resim sergimizi burada açtık. Öğrencilerimiz yıl içerisinde resim öğretmenimiz Ferhat Kır nezaretinde karakalem, Yağlıboya, pastel boya ve ahşap boyama çalışmalarını yaptılar. Buradaki asıl amaç sanatsal yapılan çalışmaları görsel olarak zekalarını geliştirmek amacıyla bu çalışmaları devam ettiriyoruz. Öğrencilerimiz başarılı bir çalışmalar yaptılar. Burada 40 resim var. Ayreten, ahşap boyama çalışmaları vardır” dedi. Ardından sergi programına gelen çocuklarla birlikte Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ile birlikte kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdiler. Açılış sonrası yapılan resimler tek, tek gezildi. Sergi bir gün açık kalacak.

Fahri Haner 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇOCUKLAR, KENDİ, RESİMLERİNİ, SERGİLEDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı