Haber Detayı
23 Nisan 2016 - Cumartesi 18:41
 
ÇOCUKLARIN BİLİM DÜNYALARI
23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Festivali’ndeki robotik atölyesi çocukların bilim dünyasını genişletiyor
Bilim Haberi
ÇOCUKLARIN BİLİM DÜNYALARI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 23 Nisan Çocuk Festivali bünyesinde gerçekleştirdiği Eğitim ve Eğlence Festivali’ndeki robotik atölyesindeki akıllı robotlar ilgi çekiyor. 2 dakikada rubik küpünü çözebilen, yüzde yüz oranla potaya basket atabilen robotlar çocuklar tarafından tasarlanıyor.

 

ÇOCUKLARIN BİLİM DÜNYALARI

Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezinde devam eden Eğitim ve Eğlence Fuarı birbirinden eğlenceli atölyeler, standlar ile çocukların bilim dünyalarına hitap ediyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin tasarlayıp programlarını yüklediği robotların bulunduğu robotik atölyesi de çocukları cezbediyor.

 

RUBİK KÜPÜNÜ ÇÖZEN ROBOT

Tamamı Kocaeli Bilim Merkezi’nde tasarlanan robotlardan rubik küpünü çözebilen robot çocuklardan özel ilgi görüyor. Akıllı robot rubik küpünü yaklaşık 2 dakikada çözebiliyor. Özel programın yüklendiği robot yüklenen bir program ile ışık sensörleri sayesinde küpü çözüyor. Programı yine Bilim Merkezi’ne gelen öğrenciler geliştiriyor.

 

LABRON JAMES DE ATÖLYEDE

Yüzde yüz oranla basket atabilen robot ise standa gelen çocukları şaşırtıyor. Amerikan Basketbol Ligi’nin yıldızlarından Lebron James adını verdikleri robot yine Legolardan tasarlanıyor. Belirlenen çizgiyi geçmeyen Sumo güreşçisi, hareket algılayan akrep, sarsıntılarda dengede durabilen robot gibi birçok akıllı robotlar Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda ziyaretçilerini bekliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇOCUKLARIN, BİLİM, DÜNYALARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı