yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 15:13 Bu haber 3261 kez okundu
 
CUMHURBAŞKANI KOCAELİ ADAYLARINI AÇIKLIYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, İzmit Yahya Kaptan’da bulunan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salona geldi. Yapacağı konuşmada 12 ilçenin belediye başkan adaylarını açıklayacak
Siyaset Haberi
CUMHURBAŞKANI KOCAELİ ADAYLARINI AÇIKLIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, İzmit Yahya Kaptan’da bulunan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salona geldi. AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda yapacağı konuşmada 12 ilçenin belediye başkan adaylarını açıklayacak.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de aday tanıtım toplantısına katıldı. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

SEÇMEN KAYDI OLMAYAN PARTİLİLER

AK Parti teşkilatlarına çok büyük görevler düşüyor. Seçmen kütüklerini incelediğimizde AK Parti üyelerinden 504 bininin burada kayıtlarını olmadığını tespit ettik. Bir önceki seçime göre ilçe değiştiren 1.5 milyon kişi içinde de 222 bin AK Parti üyesi var. 

İLK DEFA OY KULLANACAK SEÇMENLER

Bu seçimde 1 milyon gencimiz ilk defa oy kullanacak. Bu rakamlar Kocaeli'de, ilk defa oy kullanacak kişi sayısı 23 bine yakın. Bir önceki seçime göre şehre yeni gelen seçmen sayısı yaklaşık 38 bin. Bir önceki seçimde oy kullanıp da listelerde olmayan kişi sayısı yaklaşık 20 bin.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, KOCAELİ, ADAYLARINI, AÇIKLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı