Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 17:56
 
CUMHURBAŞKANI UYARDI PAZARDA FİYATLAR DÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hazırlanmakta olan Hal Yasası'yla sebze fiyatlarına ayar çekeceklerini söyledi. Erdoğan "Üretici halinden alıp, tüketiciye en uygun fiyata ulaştıracağız" dedi. Bu hafta Çarşamba pazarında fiyatlar yarı yarıya düştü. Pazara giden vatandaşın yüzü güldü.
Ekonomi Haberi
CUMHURBAŞKANI UYARDI PAZARDA FİYATLAR DÜŞTÜ

Semt pazarında her hafta sebze fiyatları yükselirken bu hafta sebze fiyatlarında büyük oranda düşüş yaşanarak fiyatlar ucuzladı.

YARI YARIYA DÜŞTÜ
Gölcük'ün en büyük pazarı olan Çarşamba pazarı her hafta Gölcük Kavaklı mahallesinde kuruluyor. Her hafta Kurulan büyük Çarşamba pazarında sebze fiyatları yükselişteydi. Bu hafta Çarşamba pazarında sebze fiyatlarında büyük düşüş sağlandı. Birçok sebze fiyatları yarı yarıya kadar inerken, kim sebzelerde yüzde 35 ile yüzde 40 civarında indirim gerçekleşti. Pazar indiriminden yaralanmak için sabah erkenden halk pazara akın etti. Geçen hafta ıspanak 14 ile 15 lira iken bu hafta ıspanak 7 liraya indi. Domates 6 liradan 3 lira 50 kuruşa indi. Buna benzer birçok sebzede fiyatlar geriledi. 

FİYATLAR
Bu hafta sebze fiyatları, domates 3 lira 50 kuruş, pırasa 6 lira, patates 4 lira, kuru soğan 5 lira, ıspanak 7 lira, kıvırcık 5 lira, salatalık 8 liradan 6 liraya indi, biber 8 lira, patlıcan 7 lira, kabak 6 lira, havuç 3 lira 50 kuruş, turp 3 lira 50 kuruş, karnı bahar 6-7-8 lira, taze soğan demeti 4 lira, maydanoz 2 lira olarak tezgahta yerini aldı. Bu hafta meyvelerden ithal muz fiyatı bir hayli yükseldi. İthal muz 8 liradan 16 liraya yükseldi. 

Meyve, portakal 4 lira, mandalina 4 lira, Armut 6 lira, muz yerli 7 lira ithal muz 16 lira, Elma 3 lira 50 kuruş olarak yerini aldı.

Fahri Haner 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, UYARDI, PAZARDA, FİYATLAR, DÜŞTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı