Haber Detayı
29 Haziran 2019 - Cumartesi 13:22
 
DEĞİRMENDERE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞIN BAĞLANTI YOLLARI YAPILIYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentteki ana arterleri akıcı hale getirmek için, önemli projelerden birisini daha kente kazandırdı. Yüzbaşılar bölgesinde hayata geçirilen köprülü kavşak tamamlandı. Bağlantı yolları ile ilgili çalışma Pazartesi başlıyor.
Değirmendere Haberi
DEĞİRMENDERE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞIN BAĞLANTI YOLLARI YAPILIYOR

Değirmendere Yüzbaşılar Köprülü kavşağı geçtiğimiz ay hizmete açıldı. Gölcük belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve yüklenici Nafia İnşaat yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler uyarınca; Değirmendere Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı’nın Topçular ve Yüzbaşılar bağlantı yolları çalışmaları pazartesi günü asfalt serimi ile devam edecek ve Temmuz ortasında tamamlanacaktır”dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentteki ana arterleri akıcı hale getirmek için, önemli projelerden birisini daha kente kazandırdı. Yüzbaşılar bölgesinde hayata geçirilen köprülü kavşak, geçtiğimiz ay itibari ile araç trafiğine açıldı. Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı, bölgedeki ulaşım ağını kesintisiz hale getirerek, yaşanabilecek trafik sıkışıklıklarını ortadan kaldırmış oldu.  

KESİNTİSİZ GEÇİŞ
Gölcük-2, Değirmendere Köprülü Kavşaklarından sonra Yüzbaşılar Kavşağı, bölgedeki trafiği transit hale gelmesine katkı sağladı. Gölcük-2 Kavşağından sonra yer alan ve mevcutta trafik ışıklarıyla kontrol edilen Yüzbaşılar Kavşağı, köprülü kavşakla daha rahat bir geçiş yapılmasını sağlayacak. 

20 MİLYONLUK DEV PROJE 
20 milyon 457 bin TL’ye mal olan projeyle; 96 bin metreküp kazı dolgu, 10 bin metreküp beton, 144 adet fore kazık (3 bin 500 metre uzunlukta), bin 850 metreküp taş duvar, 6 bin 800 metre drenaj hattı, bin 900 metrekare toprakarme duvar, 30 bin ton plentmiks temel, 26 bin 500 ton asfalt, 11 bin metre uzunluğunda bordür, 10 bin metrekare kaldırım ve 190 adet prekast kiriş imalatı yapıldı. 

190 METRE UZUNLUĞUNDA
D-130 üzerinde yapılan köprülü kavşak anayol ve kavşak yollarıyla beraber, 2 bin 800 metre uzunluğunda. Köprülü kavşağın kolları 7 ila 8 buçuk metre,  ana yol ise 20 metre genişliğe sahip. 8 açıklıklı 190 metre uzunluğa sahip köprü, 2 çarpı 2 şeritli olarak hizmet verecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEĞİRMENDERE, KÖPRÜLÜ, KAVŞAĞIN, BAĞLANTI, YOLLARI, YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı