Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 09:21
 
DEĞİRMENDERE KÖPRÜLÜ KAVŞAK YAPIMI BAŞLADI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gölcük Yüzbaşılar mevkiine köprülü kavşak yapımına başladı. Üst geçit yıkılarak çalışma başlatıldı.
Değirmendere Haberi
DEĞİRMENDERE KÖPRÜLÜ KAVŞAK YAPIMI BAŞLADI

YÜZBAŞILAR’DA TRANSİT OLACAK

Değirmendere köprülü kavşakdan sonra Yüzbaşılar kavşağı bölgedeki trafiği transit hale getirecek. Gölcük-2 kavşağından sonra yer alan ve mevcutta trafik ışıklarıyla kontrol edilen Yüzbaşılar Kavşağı köprülü kavşakla rahat bir nefes alacak. İzmit -Yalova karayolu (D-130) üzerinde mevcut Değirmendere ve Gölcük-2 kavşakları ile transit geçiş yapan anayol trafiği, projenin tamamlanmasıyla Yüzbaşılar Mevkiinde akış sağlanacak. Proje ile Yüzbaşılar’daki trafik ışıkları ortadan kalkacak. Yalova ve İzmit yönlü dönüşler köprü altındaki dönel kavşaktan yapılacak.

 

190 METRE UZUNLUĞUNDA OLACAK
Proje kapsamında yaklaşık 190 metre uzunluğunda, 8 açıklıklı ön germeli basit kirişli köprü yapılacak. Kavşak alanında şeffaflık sağlanarak, çevre yerleşimleri, estetik açıdan en az rahatsız edilmek suretiyle köprü altında dönen kavşak ile geri dönüşler için uygun, güvenli alan bırakılması için köprü boyu uzun tutulacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEĞİRMENDERE, KÖPRÜLÜ, KAVŞAK, YAPIMI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı