Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:55
 
DEVLET HASTANESİ’NDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde Gölcük Kızılay Kan Merkezi ile ortaklaşa kök hücre ve kan bağış etkinliği düzenlendi. Hastane personeli ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.
Sağlık Haberi
DEVLET HASTANESİ’NDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Kocaeli ilinin kan ihtiyacını gönüllü kan bağışından karşılanması yönündeki faaliyetlerini il genelinde sürdüren Kocaeli Kızılay Kan Merkezi, Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Barış Can Karadağ, Gölcük Kızılay Şube Başkan yardımcısı Hikmet Özduman, Flebotomistler ve Kızılay gençlik üyelerinden oluşan ekip ile Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde idi. Sabah saat 09.00’ da başlayan faaliyet hastane personeli ve vatandaşlarımızın katılımlarıyla 17:00’ a kadar hastane otoparkına gelen Kan Bağış aracında devam etti. 
Etkinlikte tüm bağış yapan bağışçıların vatandaşlık görevlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıkları gözlemlendi. 


Hastane Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan kök Hücre ve kan bağışı ile ilgi "Kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin de sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Tüm kök hücre ve kan bağışında bulunan bağışçılara Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Yönetimi olarak teşekkür ederiz ," dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVLET, HASTANESİ’NDE, KAN, BAĞIŞI, KAMPANYASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı