yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
29 Eylül 2018 - Cumartesi 15:38
 
DEVLET HASTANESİNDE BİR İLK
Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nde bir ilk gerçekleşerek, bir hastaya Periton Diyaliz kateteri (karın boşluğuna küçük bir ameliyat ile yerleştirilen, ince, yumuşak, silikondan yapılmış kalıcı bîr tüp) takıldı. Hastane Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan; "Hastanemizde bu işlemin yapılmaya başlamasıyla hastalara daha iyi ve özellikli sağlık hizmeti verdiğimiz için çok mutluyuz" dedi.
Sağlık Haberi
DEVLET HASTANESİNDE BİR İLK

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nde bir ilk gerçekleşerek, bir hastaya Periton Diyaliz kateteri (karın boşluğuna küçük bir ameliyat ile yerleştirilen, ince, yumuşak, silikondan yapılmış kalıcı bîr tüp) takıldı.

Hastanın tedavisine başlandı
Son dönem böbrek yetmezliği tedavi seçeneklerinden biri olan “Periton Diyaliz Tedavisi” için diyaliz kateteri Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde takılıp, bu şekilde Periton Diyalizi yapılıyor. Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlker Akar tarafından ameliyathane şartlarında periton diyaliz katateri takılan hastanın tedavisine Nefroloji Uzmanı Uz. Dr. Eda Altun’un kontrolünde başlandı.

"Çok mutluyuz”
Hastane Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan; "Hastanemizde bu işlemin yapılmaya başlamasıyla hastalara daha iyi ve özellikli sağlık hizmeti verdiğimiz için çok mutluyuz" dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVLET, HASTANESİNDE, BİR, İLK,
Yorumlar
Haber Yazılımı