Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 16:33
 
DEVLET HASTANESİNDE DOKTOR SIKINTISI ÇÖZÜLDÜ
Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesine sıkıntı yaşanan branşlarda uzman ve pratisyen hekim takviyesi yapılarak ve yapılmaya devam ediyor. Hekim takviyesi ile ilgili açıklama yapan Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan; “daha önce sıkıntı yaşanan branşlarda doktor takviyesi devam ediyor. Hizmet hükümlüğü kurasında 12 acil pratisyen hekim tahsis edilmiş olup Ekim ayında göreve başlanması bekleniyor” dedi.
Sağlık Haberi
DEVLET HASTANESİNDE DOKTOR SIKINTISI ÇÖZÜLDÜ

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinin her branşta 5 uzman hekim görev yaparken tekrar kadro açılarak birer uzman hekim alınmasıyla Hastanenin hekim kadrosu güçleniyor.

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesine sıkıntı yaşanan branşlarda uzman ve pratisyen hekim takviyesi yapılarak ve yapılmaya devam ediyor. Hekim takviyesi ile ilgili açıklama yapan Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan; “daha önce sıkıntı yaşanan branşlarda doktor takviyesi devam ediyor. Hizmet hükümlüğü kurasında 12 acil pratisyen hekim tahsis edilmiş olup Ekim ayında göreve başlanması bekleniyor. Ayrıca 1 acil tıp uzmanı da bu süre içinde göreve başlayacak. Uzman Dr. Açısında da daha önce sıkıntı yaşanan branşta takviye yapıldı. 5 Çocuk uzmanı ve bunun yanında iller arası bir çocuk uzmanı açılarak ve bunla birlikte 6 çocuk uzmanı olarak hekim kadromuz genişlenecek. 

Kadın doğum uzmanı olarak aktif 4 hekimimiz görev yapıyor. Bunun yanında yine iller arası ir kadın doğum hekimimiz atanarak gelmesi beklenmektedir. Ayrıca ortopedi uzman sayısı 5 e ulaşmıştır. Dahiliyede 5 uzman görev yaparken aynı zamanda 6 uzman hekim için kadro açılmış olup gelmesi beklenmektedir. Böylece hastanemizde hekim sayısı ve niteliği açısında halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için çabalarımız, Bakanlığımızın desteği ile devam ediyor. Yeni hastane inşaatımız devam ederken mevcut hastanemizde halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için hastanemizde birçok tadilat yaptık. Binamızın A bloktaki servisimizin tadilatı tamamen bitirilerek hizmete girdi. Bunun yanında hastanemizin yanında prefabrik ek bina olan hafif çelik konstrüksiyon yapımı devam ediyor.  Bu bölümde diyaliz ve poliklinikler hizmet verecektir. Buradaki asıl hedefimiz hizmet standartları yükseltmektir” dedi.

Fahri Haner 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVLET, HASTANESİNDE, DOKTOR, SIKINTISI, ÇÖZÜLDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı