Haber Detayı
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:32
 
DOĞA İLE İÇ İÇE YAŞAM ERİKLİTEPE TABİAT PARKI
Gölcük Belediyesi Erikli Tepe Tabiat Parkı vatandaşların vaz geçilmez adresi olmaya devam ediyor. Kayın ormanları arasında bulunan ve Gölcük’e 17 kilometre uzaklıktaki Erikli Tepe Tabiat Parkı’nda muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz.
Gölcük Haberi
DOĞA İLE İÇ İÇE YAŞAM  ERİKLİTEPE TABİAT PARKI

Tamamı devlet ormanı arazisine kurulu olan Erikli Düzü Yaylası içerisinde bulunan Eriklitepe Tabiat Parkı 63 hektar alana sahip doğal yaşam alanıdır. Samanlı Gölcük sınırlarında kalan bölümünde yer alan Eriklitepe Tabiat Parkı işletmesi Gölcük Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Tabiat parkına giriş ücretsiz.

ERİKLİTEPE’DE NELER VAR

Şehirden uzak bir dinlence merkezi haline gelen Erikli Tepe Tabiat Parkında aileniz ile birlikte zaman geçirebileceğiniz bungalov tipi evler, özel yürüyüş parkurları, kamp alanları, cafeler ve çay bahçeleri bulunmaktadır.

Tabiat parkında bungalov tipi şirin evler, mescid, araçlar içerisinde mini survivor parkurları, çocuk parkları, mangal yapmak için uygun alanlar mevcut. Aileniz ile muhteşem vakitler geçirebileceğiniz piknik sonrası orman içerisinde doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bir yer. Ayrıca içeride restoran ve bir markette bulunuyor.

ERİKLİTEPE TABİAT PARKINDA NELER YAPILIR

Bir çok ziyaretçi bu noktaya piknik yapmak için geliyor elbette. Bölgede piknik yapmak için uygun mangal alanları, masalar, su, WC, lavabo gibi hizmetler veriliyor.

Ayrıca uygun hava koşullarında paintball etkinliği için bir alanda kurulmuş. Grup olarak gidilen organizasyonlarda keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Kamp yapılabilecek bir alanında ayrıldığı bölgede kamp yapmak için gerekli temel ihtiyaçların karşılandığı bölgede çadır kurabilirsiniz.

Ağaçların içerisinde genelde parklarda görülen spor aletleri buluyor. Burada doğa ile başbaşa küçük bir spor yapabilirsiniz.

Huzurlu bir ortam, temiz bir havaya kavuşmak için yapmanız gereken tek şey ise, arabanıza atlayarak şehir merkezinden Gölcük İhsaniye istikametine takiben toplam 27 kilometre uzaklaşmak.

Zaten İhsaniye Merkeze geldiğinizde tabelalar sizi erikli tepeye götürecektir.

Şehirde 30 derece sıcağa aldanmayın, Erikli Tepe’ye gittiğinizde hava 10-11 derece düşüyor. Erikli Tepe’de hava 17 derece iken, şehir merkezinde 28-29 dereceler görüle biliyor. O yüzden yanınıza mutlaka hırka ya da ince bir mont alın.

KEYİFLİ ZAMAN GEÇİREBİLİRSİNİZ

Ağaçların altında doğayla iç içe keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Serpme 33 TL Kahvaltı tabağı 22 TL. 

Ya da yine aynı ortamda çay içerek ormanın tadını çıkarta bilirsiniz. Çay 2 TL

Daha uzun kaldınız diyelim. Oradan mangal kiralayıp, yine aynı yerden et sanın alarak piknik yapabilir, yok ben mangalla uğraşamam diyorsanız, restaurantından faydalanabilirsiniz.

Daha mı uzun kalmak istiyorsunuz.

Geceliği 200 TL’den bungalov ev kiralaya bilirsiniz.

Ormanın içerisinde iki oda bir salonu ve banyosu bulunan, içerisinde mutfağı ve mutfak araç gereçleri olan evlerde kalabilirsiniz.

Her sabah değişen çarşaflar, havluların yanı sıra ev içerisinde yapılan temizlik, orman içerisinde 5 yıldızlı otel ortamı sunuyor.

İnanın, sabah olduğunda bambaşka bir duyguyla uyanacaksınız.

Kiraladığınız evin verandasının önünde gece ataş yakmanız için yapılan özel alanlar var. Ormandan topladığınız kurumuş ağaçlarla ateş yakıp, gecenin tadını çıkarta bilirsiniz. Alan içerisinde bulunan parkurlarda ise keyifli vakitler geçire bilirsiniz.

Gölcük Belediyesi tarafından işletilen Erikli Tepe Tabiat Parkı’na bir kez gitmeniz yeter. Müdavimi olacağınıza eminim.

Kibar ve samimi çalışanları, misafirlerinin iyi vakit geçire bilmesi için ellerinden gelen özveriyi gösteriyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DOĞA, İLE, İÇ, İÇE, YAŞAM, , ERİKLİTEPE, TABİAT, PARKI,
Yorumlar
Haber Yazılımı