Haber Detayı
06 Ağustos 2015 - Perşembe 10:08
 
DOLANDIRICILARIN YENİ YÖNTEMİ NE?
Vatandaşları dolandırmak için her yöntemi deneyen dolandırıcılar yöntemlerine bir yenisini daha ekledi.
- Haberi
DOLANDIRICILARIN YENİ YÖNTEMİ NE?

Kendilerine polis ve savcı süsü veren dolandırıcılar telefonla ulaştıkları vatandaşlara büyük bir kuyumcu soygunu gerçekleştiğini ve ellerindeki ziynet eşyalarının karşılaştırılmak üzere polis merkezine alınması gerektiğini söyleyerek dolandırıcılık yapıyor.

 

Son günlerde iyice artan dolandırıcılık vakalarına bir yenisi daha ekledi. Vatandaşları dolandırmak için akla gelmeyecek yöntemleri deneyen dolandırıcılar, yöntemlerine bir yenisini daha ekledi. İddiaya göre genellikle İzmit ilçesinde 100’den fazla rastgele seçtikleri ev ve cep telefonunu arayan dolandırıcılar vatandaşlara önce evlerinde ziynet eşyası olup olmadığını soruyor. Evlerinde ziynet eşyası olduğunu söyleyen vatandaşlara ise “Ünü bir kuyumcu dükkanı soyuldu, çalınan ziynet eşyalarının bulunabilmesi için evlerdeki ziynet eşyalarını polis merkezine getirmenizi istiyoruz. Karşılaştırma yapacağız” dedikten sonra vatandaşların evden çıkmasını bekliyor.

 

Kamu görevlileri para, altın ve kontör talep etmez
Bir kadın ve bir erkek olarak genellikle otomobille gezdikleri öğrenilen şahıslar, kandırdıkları vatandaşların adreslerini alarak evlerinin önün kadar gidip sözde tutanak karşılığı evdeki ziynet eşyalarını teslim alıyor. Dolandırıldıkları anlayan vatandaşlar ise soluğu karakolda alıyor. Polis ekiplerinin defalarca kez vatandaşları uyarmalarına rağmen insanların bir anlık boşluğundan faydalanarak dolandırıcılık yapan şahısların yakalanması için polis ekipleri tarafından çalışma başlatılırken polisler, vatandaşları hiçbir polis ve savcının ve devlet görevlisinin insanlardan para ve ziynet eşyası ve kontör istemeyeceği, bu şekilde talepte bulunanlara itibar etmemeleri gerektiği yönünde uyarıda bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DOLANDIRICILARIN, YENİ, YÖNTEMİ, NE?,
Yorumlar
Haber Yazılımı