Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 16:22
 
DOMATES 3 LİRAYA DÜŞTÜ
Her hafta kurulan semt pazarlarında sebze ve meyve fiyatları sürekli yükseliyordu. Bu hafta Gölcük Kavaklı Mahallesinde kurulan Çarşamba pazarı fiyatları ile her kesime hitap etti. Geçtiğimiz hafta pazarda 8 liraya satılan domates 2, 5 liraya düştü
Ekonomi Haberi
DOMATES 3 LİRAYA DÜŞTÜ

haftada 3 gün Gölcük'te kurulan semt pazarı bu güne kadar sebze ve meyve fiyatları sürekli artarken bu hafta Gölcük Kavaklıda Kurulan Çarşamba pazarında sebze fiyatları her keseye uygun olarak tezgahta yerini aldı. Domates 5 ile 6 liradan satılırken, bu hafta Çarşamba pazarında Domates 2,50 kuruş, 3 lira, 4 lira, 5 lira ve 6 liraya kadar yükseliyor. Pazara gelen vatandaşlar bütçesine göre alış verişini yapıyor. Aynı zamanda tüm sebzelerde fiyatlar aynı şekilde tezgahta yerini aldı. Sebzelerin bol olduğu sürece fiyatlar daima aşağıya iner. Bu hafta sebze ve meyve bol olması fiyatlar her kesime hitap etti. Pazarda Gümüşhane ekmeği kilo olarak satılmaya başladı. Gümüşhane ekmeği olarak tanınan ekmeğin kilosu 6 liradan satılmaya başlandı. Vatandaşlar Gümüşhane ekmeğine ilgi gösterdi.

Sebze: Domates 2,50 kuruş, 3 lira, 4 lira, 5 lira ve 6 lira, patates 2 lira ile 1 lira 25 kuruş, taze fasulye 3 lira, 4 lira, 5 lira ve 6 lira 50 kuruş, ıspanak 4 ile 5 lira, patlıcan 3 ile 4 lira, kabak 3 lira 50 kuruş, salatalık 2 lira 50 kuruş ve 3 lira 50 kuruştan tezgahta yerini aldı. Bu hafta meyvelerden de büyük indirimler vardı.  Meyveler: elma 1 lira 50 kuruş ile 3 lira arasında, armudun fiyatı değişmedi 4 lira, üzüm 7 liradan 5 liraya düştü, muz 5 lira ile 6lira 50 kuruş arasında, mandalina 1 lira 25 kuruş olarak tezgahta yerini aldı.

Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: DOMATES, 3, LİRAYA, DÜŞTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı