Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 18:02
 
''DONANMANIN GÖLCÜK'DE OLMASI ÖNEMLİ''
İlçemize geçtiğimiz hafta göreve başlayan Kaymakam Cengiz Karabulut, Gazetecileri Yalı Evleri'nde ağırladı. Kaymakam Karabulut “Gölcük Türkiye için stratejik bir ilçe. Gölcük Donanma Kenti. Türkiye'de de Gölcük Donanması ile anılıyor. Donanma ile Gölcük esnafının küs olduğunu söylediler. Donanma ile İlçe esnafı barışmalı. Bu konuda elimizden geleni yapacağız. Bu küslük artık bitmeli. Donanma'nın ilçemizde bulunması çok önemli”dedi.
Gölcük Haberi
''DONANMANIN GÖLCÜK'DE OLMASI ÖNEMLİ''

Kaymakam Cengiz Karabulut,  Gölcük basını ile bir araya geldi. Kaymakam Karabulut Gölcük basınını Yalı Evleri'nde ağırladı.
 
DONANMA GÖLCÜK'DE OLMASI ÖNEMLİ
Kaymakam Karabulut, Gölcük'ün Donanma Kenti olduğunu belirterek, bu durumun Gölcük'ü önemli bir ilçe yaptığını belirtti.  Kaymakam Karabulut ''Öncelikle bugün siz değerli Gazeteci dostlarımızı ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Gölcük Türkiye için stratejik bir ilçe. Gölcük Donanma Kenti. Türkiye'de de Gölcük Donanması ile anılıyor. Donanma ile Gölcük esnafının küs olduğunu söylediler. Donanma ile İlçe esnafı barışmalı. Bu konuda elimizden geleni yapacağız. Bu küslük artık bitmeli. Donanma'nın ilçemizde bulunması çok önemli. İlçemiz Türkiye'nin 40 ilinden daha büyük nüfusa sahip. Son teknolojik gelişmeler kapsamında da; güvenlik teknolojileri Gölcük'ten yapılmakta. Son yıllardaki teknolojik gelişmelerin deniz ayağı da buradan yapılıyor. Bu konuda önemli aşamalar kaydettik. Bu da çok gurur verici. Yani Gölcük önemli bir katma değere sahip. Umarız bu önemli gelişmeler bu ilçede devam eder”dedi.

ÇALIŞTAYLARIN ULUSLAR ARASI YAPILMASI ÖNEMLİ
Kaymakam Karabulut “Özel sektörün bölgemize katkısı var. Ford'un Gölcük'de olması önemli. Gölcük sosyal ve kültürel bakımdan da zenginliğe sahip. Örneğin bu ilçede  yaz döneminde birçok kültürel etkinlikler gerçekleşiyor. Bu da Gölcük'e katma değer katıyor. Gölcük'te görevime başlamadan önce Uluslararası bir Çalıştay yapılmıştı. Bu Çalıştayın da uluslararası olarak yapılması çok önemli. Önümüzdeki süreçte de bu etkinliklerin devam etmesini umuyoruz. Bizler el birliği ile ilçemize katkı sağlayacak ne varsa, o çalışmanın içinde olacağız. Siz değerli basınımızla da, STK'larımızla ve tüm Gölcük'ün dinamikleriyle iç içe olup, kendilerini dinleyip, fikir alışverişinde bulunacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''DONANMANIN, GÖLCÜK'DE, OLMASI, ÖNEMLİ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı