Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 09:47
 
DONDURMANIN ADRESİ
İlçemizin tanınmış esnaflarından Altın Kornet Balkaymak dondurmaların işletmecisi Cemal Adanur kendi iş yerinde 35 çeşit dondurma yaparak halka hizmet veriyor.
Ekonomi Haberi
DONDURMANIN ADRESİ

İlçemizin tanınmış esnaflarından Altın Kornet Balkaymak dondurmaların işletmecisi Cemal Adanur kendi iş yerinde 35 çeşit dondurma yaparak halka hizmet veriyor. Dondurmaları günlük üreterek ve günlük tüketen Adanur şu açıklamayı yaptı. Cemal Adanur; “ben tam 40 yıldır bu mesleğin içindeyim. Tam 14 yıl başka işletmelerde dondurma mesleğinde çalışarak bu mesleği iyi öğrendim. Mesleği tam öğrendikten sonra 26 yıl önce Gölcük Kavaklı Mahallesi Sahil CaAddesi No – 22 de kendi işyerimi açarak halkımıza hizmet vermeye başladım. Tam 26 yıl oldu bu mesleği devam ettiriyorum.

Dondurma üretimi kendi işyerimizde yapıyoruz. Günlük 35 çeşit dondurma üretirken, bu dondurmaları hijyenik ortamda üretiyoruz. Ben genellikle günlük üretim yaparak günlük tüketimini yapıyoruz. Tüketim tarihi üzerinde vardır. Ürettiğimiz ürünlerin tarihinin altında tüketiyoruz. Bizde günden fazla dondurma kalmıyor. Asıl önemli olan dondurma üretirken, dondurma ürünleri tazeliği çok önemlidir. Çünkü dondurma önemli bir gıdadır. Tarihi geçmiş olan dondurma ürünleri asla ve asla kullanılmamalıdır. Sağlık açısında önemlidir. Dondurma hassas bir üründür. Devamlı hijyenik bir ortamda muhafaza edilmelidir. Bizim işletmemizde bu güne kadar hep hijyenik ortamda dondurma üretirken aynı zamanda günlük tüketimine ağırlık veriyoruz” şeklinde ifade etti.

Fahri Haner  

Kaynak: Editör:
Etiketler: DONDURMANIN, ADRESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı