yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 18:17 Bu haber 8058 kez okundu
 
DOST ELİNİZİ UZATIN
16 yıl önce kurulan Gölcük Dost Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gölcük'te İkamet eden yardıma muhtaç 1410 derneğe kayıtlı aileye her iki ayda bir hiç kullanılmamış giyim ile gıda yardımını yapıyor
Gölcük Haberi
DOST ELİNİZİ UZATIN

16 yıl önce kurulan Gölcük Dost Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gölcük'te İkamet eden yardıma muhtaç 1410 derneğe kayıtlı aileye her iki ayda bir hiç kullanılmamış giyim ile gıda yardımını yapıyor

DERNEK BİNASI YAPILIYOR
Kuruluşundan bu güne kadar yaptığı yardımları ile öne çıkan Gölcük Dost Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ikinci bir atağı ise Gölcük Donanma Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 603 metre kare arsayı Dernek adına alındı. Alınan arsa üzerine Dernek hizmet binası yapımı için çalışmalar başlatıldı. Yapılan bu çalışmalar kapsamından geçtiğimiz Ramazan ayında dernek binasının temeli atıldı. 

1410 AİLEYE DESTEK OLUYORUZ
Yapılan bu çalışmalarla ilgili bilgi veren Dernek başkanı Nejdet Öztürk şu açıklamaları yaptı. Dernek başkanı Öztürk; “biz bu derneği 2003 yılında Gölcük Donanma Mahallesi Gazi Osmanpaşa Caddesi No- 32 de bulunan bir binanın dükkanını kiralayarak kurduk. O günden bu güne ilçemizde yardıma muhtaç insanları arayarak bulduk. Gerçekten yardıma muhtaç olup olmadığını bizler bir ekip oluşturarak araştırdık. Böylece 1410 ailemi gerçekten yardıma muhtaç olduğunu tespit ettik. Bu kapsamda bu ailelerimize her iki ayda bir hiç kullanılmamış giysi ve gıda yardımı aksamadan devam ediyoruz. Derneğin daha aktif olması için yönetim kurulu kararı ile derneğin kendi binasının olması için çalışmalar başlattık. Bu çalışmalar sonucunda Gölcüklü yardımseverlerin destekleri ile Gölcük Donanma Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 603 metre kare arsayı aldık. Aldığımız bu arsa üzerinde binanın yapımı için çalışmalar başlattık”dedi. 

BÜYÜK FİRMALARDAN DESTEK BEKLİYORUZ
Başkan Öztürk “Bu çalışmalara Kocaeli Büyükşehir belediyesi, Gölcük Belediyesi ve hayırseverlerin katkılarıyla geçtiğimiz ramazan ayında binanın temelini attık. Bu bina tamamlandığında yani hizmete girdiğinde dernek binasından gelecek olan gelir yine yardıma muhtaç insanlara yönelik kullanılacaktır. Derneğin Zemin katı iş yerlerine gelir amaçlı olarak kiraya vereceğiz. Derneğin birinci katı ise dernek yönetim kurulu olarak kullanılacak. Derneğin ikinci ve üçüncü katları ise toplantı, konferans, davet ve organizasyonlar için gelir amaçlı olarak kullanacağız. Bu derneğin binası tamamlandığında derneğe en az aylık 10 bin lira gelir gelecek. Gelecek olan bu gelir yardıma muhtaç ailelerimiz için kullanılacaktır. Hedef her ay yardıma muhtaç ailelerimize yardım etmek hatta daha fazla hizmet vermektir. Bundan dolayı dernek binamızın bir an önce yapılması için Gölcüklü büyük inşaat firmalarının desteklerini bekliyoruz” dedi.

Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: DOST, ELİNİZİ, UZATIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı