yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
30 Aralık 2013 - Pazartesi 22:52
 
DUMLU; RAKİPLERİN DUDAKLARI UÇUKLUYOR
CHP Gölcük İlçe Örgütü Mahalle temsilcilerine sertifika töreni düzenledi. CHP Belediye Başkan adayı Turan Dumlu “Sahaya indik çalışmalarımıza başladık. Rakiplerimizin dudakları uçuklamaya başladı. Çalışmalarımız daha da hızlanacak. Herkes artık belediye ye Turan Dumlu gelsin diyor” dedi.
Siyaset Haberi
DUMLU; RAKİPLERİN DUDAKLARI UÇUKLUYOR

Sertifika törenine Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı Turan Dumlu, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeleri ile partililer katıldı.

 

CHP İlçe Başkanı ismet İşeri Mahalle temsilciliklerinin önemine değindi İşeri “mahalle temsilciliklerini çok çok önemsiyoruz.Mahale temsilcilikleri örgütümüzün kolu kanadı. Sağlam olmazsa partinin kendisini büyütmez ve iktidara taşımaz. Biz partimizin ana gövdesi olarak beleidye başkan adayımızla vatandaşlarımızı geziyoruz. Seçim kordinasyon ekibimöiz çalışıyor. İktidar son günlerde güven kaybetti ama bu bize yetmez. Yargıyı tanımayan İktidarla mücadele edeceğiz. Biz bu kavgaya girmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz”dedi.

 

1000 KİŞİLİK ORDU İLE SAHAYA İNECEĞİZ

İşeri “Mahalle temsilcilerimiz, yöneticilerimiz ile bin kişilik orduyuz. Bin kişiyle birlikte sahalara ineceğiz. Yan gelip yatmak yok. Rakibimizin adayı bile belli değil. Bu bizim avantajımıza. Devasa bin kişilik ekiple sahaya indiğimizde herşeyin üstesinden geleceğiz. Sandık görevlileri çok önemli. 2009 yerel seçimlerinde İzmit'i sandık görevlisinin güvensizliği nedeni ile kaybettik. Bunun için eğitimi vereceğiz”dedi.

 

ADAYIMIZ ÇOK AZİMLİ

Belediye başkan adayları Turan Dumlu'nun çok azimli olduğunu belirten İşeri “Adayımız Turan bey çok azimli. Sıkmadık el bırakmıyoruz. Her gün bin kişinin elini sıkıyoruz. Gölcük, İzmit ve Kocaelide tünelin sonunda ki ışık göründü. 30 Mart'ta sevinçli geyeyi hep birlikte kutlayacağız”dedi.

 

CHP Belediye Başkan Adayı Turan Dumlu ise son günlerde yaşanan yolsuzluk olaylarını eleştirdi. Dumlu “Ülkemizde yaşanan yolsuzluk olaylarını hep birlikte izliyoruz.Polis ve savcılar hırsızları yakalamak istiyor onlar yakaltmıyor. İstiyorlar ki Hırsıza sizi yakalamaya geliyoruz desinler. Böyle bir ülke olurmu. Gölcük halkına söz veriyorumç Gölcük Belediyesinin parasını namusum gibi koruyacağım. Çalışma arkadaşlarım benimle aynı karakterde olacak. Alnımız açık başımız dik”dedi.

 

BEYAZ MASA KURACAĞIZ

Dumlu “Belediyede sorunları dinlemek için beyaz masa kuracağız. Mahalle temsilcilerimiz sorunları getirecek bizlerde çözmek için çalışacağız. Biz Yüzelli bin nufüslu büyük bir aileyiz. Tüm ailenin sıkıntılarını çözmek için çalışacağız. Parti ayrımı yapmadan çalışacağız. Biz 37 yıldır belediyede yokuz. Sosyal demoktarit belediyeler cıvıl cıvıl. Bizde Gölcük'ü cıvıl cıvıl yapacağız. Gençlere, çocuklara, kadınlara sahip çıkacağız. Emekçilere sahip çıkacağız. Taşaron işçinin hakkını koruyacağız. Beleidye 10 yıldır katlı otopark için inşaat ruhsatlarından para alıyor. Parayı başka yerlere harcıyorlar. Biz katlı otopark için hatcayacağız. İlçemize yakışır otogar yok. İktidar 10 yıl önce sözverdi ama hala otogar perişan halde. Biz belediyeyi alınca yapacağız. Gazi'nin yerine kültür merkezi yapacağız. AKP'nin istediği AVM'ye karşıyız. Esnafımızı zor duruma düşürmeyeceğiz”dedi.

 

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE EDECEĞİZ

Uyuşturucunun orta okul çocuklarının kullanmaya başladığını belirten Dumlu “İlçemizde uyuşturucu kullanan gençler orta okul yaşına düştü. Gençler için tenis kordu, yüzme havuzları, bisiklet yolları yapcağzı. Biz bu çocuklara sahip çıkacağız. Çalışan anneye sahip çıkacağız. Onlar için özel kreşler açacağız. Cami ve okullarımıza destek olacağız. Emeklilerimiz için emekli evi yapacağız”dedi.

 

RAKİPLERİN DUDAKLARI UÇUKLUYOR

Dumlu “Sahaya indik çalışmalarımıza başladık. Rakiplerimizin dudakları uçuklamaya başladı. Çalışmalarımız daha da hızlanacak. Herkes artık belediyeye Turan Dumlu gelsin diyor. Sen işi bitirdin belediye başkanısın diyorlar. Önümüzde ki üç ayda sıkmadığımız el kalmayacak. Oy hedefimizi ellibin ama bunun çok üstüne çıkacağız” dedi.

ADAYIMIZ İDDİALI

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar sahneye belediye başkan adayı Turan Dumlu'yu alkışlayarak çıktı. Akar “Adayımız Turan dumlu çok güzel konuşma yaptı. Kocaeli – Gölcük arasına tünel yapacağını. Gölcük'e AVM'ler açacağını. Para nerede biz oradayız dedi. Tabiki Turan bey bunların hiç birini söylemedi ama sosyal belediyeciliği Gölcük'e getireceğini söyledi. 17 Aralık'ta yapılna soygunla Ülkemizin geçmiş tarihinin en büyük soygunu yapıldı. Yerel seçim yaklaşıyor. Kocaeli türkiyeye örenek ön seçim yaparak adaylarını belirledi. Bu seçimde bireysel istekler öne çıkmadı. Bunada kimsenin hakkı yok. 30 Mart için hep birlikte çalışacağız. Sıkmadığımız el girmediğimiz ev kalmayack. Mahalle temsilcilerimiz, Yöneticilerimiz, Beleidye başkan adayımızla birlikte dolaşacağız. Başkan adayımız tüm projelerini insan odaklı anlattı. Beleidyecilik sadece yol ve kanalizasyon yapmak değil. 37 sene sonra CHP'nin bayrağını Gölcük'e dikmek zorundayız. 2014 yılı bizim olsun. Yolumuz açık olsun”dedi.

 

 

SANDIK GÖREVLİLERİ ÖNEMLİ

Sandık görevlilerinin önemini belirten CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan “Seçimi kazanıp kaybetmek ssandık görevlilerinden geçiyor. 2009 yerel seçimlerinde İzmit ve Birkaç ilde elektirikler kesildi. Önde olan sandıklarda bir anda düştük. Sandık görevlileri kurul raporunu almak zorunda. Beleidye başkan adaylarımız belirlendi. Meclis üyelerimizde 20 Ocak'a kadar belirlenecek. Önemli olan kimin meclis üyesi olacağı değil. Önemlii olan CHP'nin kazanmasıdır”dedi.

Konuşmaların ardından Mahalle temcilcilerine yetki belgeleri dağıtıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Gölcük, İlçe, Örgütü, Mahalle, temsilcilerine, sertifika, töreni, düzenledi
Yorumlar
Haber Yazılımı