Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 14:48
 
DÜŞKIRAN SARKACI ÇIKTI
Tanınmış şair ve yazar H.İhsan Sönmez'in yeni kitabı " Düşkıran Sarnıcı" çıktı. Yazar H.İhsan Sönmez yeni kitabıyla ilgili olarak "Değişim geçiren bireyin sorunlu psikolojik ve sosyal gerçekliğini çarpıcı bir kurguyla anlatan bu romanda insanın psikolojik derinliğine dokunacak, hayatı çıplak görebilmek için bakış açınızı güneşin eliyle sileceksiniz. Düşkıran Sarkacı dostlara, arkadaşlara, okurlara ve kitapseverlere emanet."dedi
Gölcük Haberi
DÜŞKIRAN SARKACI ÇIKTI

DÜŞKIRAN SARKACI ÇIKTI

Değişim geçiren bireyin sorunlu psikolojik ve sosyal gerçekliğini çarpıcı bir kurguyla anlatan bu romanda insanın psikolojik derinliğine dokunacak, hayatı çıplak görebilmek için bakış açınızı güneşin eliyle sileceksiniz. Düşkıran Sarkacı dostlara, arkadaşlara, okurlara ve kitapseverlere emanet.

“Tüm kitap marketlerde ve internet kitap satış noktalarında”

TANITIM BÜLTENİ
İyilik ve kötülük algısı sürecinde içgüdülerin müphem boşluğunda salınan psikolojik kırılgan bir sarkaçtan söz etmek mümkündür. Varlık ve yokluk ikileminin yarattığı bu sarkaç, öne doğru salındığında kişi kendisi arkaya doğru salındığında öteki kişi olabilir.

“Düşkıran Sarkacı” doğal iklimini yitiren genç İsmail'in değişim serüveninin, kazanma hırsının, toplumsal konumunun ve güçlü olma tutkusunun ayna arkasıdır. Kişiliğini yaşadığı toplumun karanlık yüzüyle özdeşleştiren, şiddeti içselleştirerek, baskıcı, sevgisiz bir eş ve babaya dönüşümünün romanıdır.

Ne yapılmayacağını bilmek geçmişle, ne yapılacağını düşünmek gelecekle ilgilidir. Büyümemek, hayatı kirletenlere karşı direnmektir. Aile içi şiddet ve geleneksel önyargılarla mağdur edilen, parçalanan kişiliğinin yarattığı hezeyanla intikam ateşiyle yanan ve anne katili olan küçük Burak'ın sarsıcı öyküsüdür. Buğulu bir pencereden birey ve topluma bakan ”Düşkıran Sarkacı”nda hayatı çıplak görebilmek için bakış açınızı güneşin eliyle sileceksiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DÜŞKIRAN, SARKACI, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı