yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
26 Kasım 2016 - Cumartesi 08:12
 
DUVARLAR RENKLENİYOR
Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle Gölcük Vizyon 2023 Gölcük İlçesi Çevre Sanat Önerisi projesi kapsamında gerçekleştirilen duvar resmi uygulamaları başladı. Duvarlara uygulanacak resim uygulamaları ilk olarak Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi duvarına yapılıyor.
Sanat Haberi
DUVARLAR RENKLENİYOR

Gençlerin sanat bilincini arttırmak, sanat beğeni ve zevki geliştirmek adına toplumun sanatla daha kolay karşılaşabileceği uygulamalar ve etkinlikler gerçekleştirilmesi adına iki aşamalı olarak başlayan projenin birinci bölümü yetenekler buluşuyor resim yarışmasıyla tamamlanmıştı. Projenin ikinci aşaması olan duvar boyama uygulamaları ile proje devam ediyor.

Bu kapsamda devam eden programlara Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk de katılım gösterdi. Ayrıca Başkan Ellibeş, duvar boyama uygulamaları programında fırçayı eline alarak Sanat Galerisi duvarlarına yapılacak olarak sanatsal çalışmaya katkıda bulundu.

Duvar resmi uygulamaları ile toplumun sanatla daha çok karşılaşmasını mümkün kılmak ve şehir estetiğine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen projede bölgede eğitim alan yetenekli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin de yer alması sağlanarak yaşadıkları çevreye katkıda bulunmanın önemi bu gençlere aşılanacaktır.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DUVARLAR, RENKLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı