yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 09:29
 
ECEM BALCI DAVASI 19 EYLÜL'DE
Cinayete kurban giden kızı Ecem Balcı için adalet mücadelesini sürdüren baba Gökhan Balcı, 19 Eylül Çarşamba günü saat 09.15'te Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayacak olan ilk duruşma da Gölcüklülerin de desteğini isteyerek;."Canım kızım için, adalet için, bir baba olarak bu işin peşini bırakmayacağım. Eskiden ufacık olayda bir olan Gölcük yine bir araya gelmeli. Af için koşanlar, bunlar içinde ağırlaştırılmış müebbet desinler" dedi.
Yaşam Haberi
ECEM BALCI DAVASI 19 EYLÜL'DE

Acılı baba Gökhan Balcı'nın 5 Ocak günü Gölcük’teki evinden çıktıktan 42 gün sonra cesedi Ayvazpınar Köyü ormanlık alanda gömülü halde bulunan kızı 17 yaşındaki Ecem Balcı için "adalet" çağrısı devam ediyor. Ecem Balcı cinayetinin şüphelisi Süleyman K. ve suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirme suçundan adli kontrol tedbiri uygulanan İ.D., İ.Y., K.A., N.K., R.Ö.Y. ve Y.K. isimli 6 sanık, 19 Eylül Çarşamba günü saat 09.15'te KOCAELİ 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacaklar.

Çocuğu kasten öldürme suçundan tutuklandı

Ecem Balcı’nın kaybolduğu 5 Ocak günü bir araya geldiği annesi Esra Ercömert’in imam nikahlı eşi Süleyman K.'nın yanında olduğu tespit edilmişti. Süleyman K. ise, bir hafta sonra uyuşturucu bulundurma ve tarihi eser kaçakçılığı suçundan gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Kaybolduktan 42 gün sonra 16 Şubat 2018 tarihinde Ayvazpınar köyü ormanlık alanda gömülü halde cesedi bulunan Ecem Balcı’nın öldürülmesi olayı ile ilgili olarak Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma genişletilmişti. Ecem Balcı'nın ölümünde şüpheli oldukları değerlendirilerek gözaltına alınan Süleyman K. çocuğu kasten öldürme suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderilmiş, diğer şüpheliler hakkında suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirme suçundan adli kontrol tedbiri uygulanmıştı.

"Bu işin peşini bırakmayacağım"

Kızının ölümünde şüpheli olarak ceaevinde bulunan Süleyman K. ve diğer sanıklar ilk olarak 19 Eylül Çarşamba günü saat 09.15'te KOCAELİ 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacaklar. "Allahın bile affetmeyeceği katil ve işbirlikçilerini hakim karşısında göreceğimiz büyük güne az kaldı" diyen ve mahkeme gününde Gölcüklülerin de desteğini beklediklerini belirten baba Gökhan Balcı; "Canım kızım için, adalet için, bir baba olarak bu işin peşini bırakmayacağım. Cümle aleme haykırmak için sonuna kadar devam edeceğim. Kızımın başına gelen bu olay tam bir vahşettir. Gölcüklüler'de bu vahşetin peşini bırakmasınlar. Sadece gelsinler bize destek olsunlar. Halkın tepkisi önemli! Eskiden ufacık olayda bir olan Gölcük yine bir araya gelmeli. Siyasiler bize destek olsunlar. Af için koşanlar, bunlar içinde ağırlaştırılmış müebbet desinler. Daha hiç diyen olmadı. Arayan olmadi. Halıdan gelene el öpenler, bizim bu acı günümüzde yanımızda bulunmadı" diyerek tepkisini dile getirdi.

"Adalete güvenmek istiyorum"

Adalete güvenmek istediğini söyleyen baba Balcı; şüphelinin ailesinin elini kolunu sallayarak bir şey olmamış gibi karşısına çıktıklarını belirterek; "abimiz suçsuz, bizi korumak için suçu kabullendi. Polis dövdü, zorla kabul ettirdi" diyerek millete böyle algı yapıyorlar. Bu kişiyi ben adalete güvendiğim için ellerimle teslim ettim. Gerekli cezayı versinler. Bu aile sesini kessin artık! Biz çok yıprandık. Daha yeni yeni atmaya başladık. Ama hergün söz dönüp dolaşıp kızıma geliyor. Her günüm ağlamakla geçiyor" dedi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu' da destek olacak

Ecem Balcı cinayetiyle ilgili 2600 sayfalık soruşturma dosyası hazırlandığını belirten baba Gökhan Balcı, resmi otopsi sonuçlarının da büyük ihitimalle mahkeme günü açıklanacağını ifade etti. 19 Eylül günü yapılacak olan ilk mahkemede Balcı ailesine Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleride destekte bulunacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ECEM, BALCI, DAVASI, 19, EYLÜL'DE,
Yorumlar
Haber Yazılımı