yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 10:54
 
EĞİTİM BİRSEN KONGREYE GİDİYOR
Gölcük Eğitim Birsen Başkanı Nail Ekiz, Önümüzdeki hafta yapılacak olağan genel kurul kapsamında Gölcük Belediyesi Sanat Galerisinde düzenlediği toplantıda ikinci kez Gölcük Eğitim Birsen ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Gölcük Haberi
EĞİTİM BİRSEN KONGREYE GİDİYOR


Gölcük Eğitim Birsen sendikasının önümüzdeki hafta gerçekleşen olağan genel kurulun kapsamında sendika başkanı Nail Ekiz Gölcük Belediyesi Sanat Galerisinde toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıya; Eğitim Bir-sen Gölcük ilçe başkanı Nail Ekiz ve yönetimi, toplantıya çok sayıda sendika üyeleri katılım sağladılar. Toplantıda açıklama yapan başkan Nail Ekiz; “Ufuk Ötesinedir Sevdamız diyerek çıktığımız adaylık yolunda bugün bizlerle burada gönül birliği kurmuş dostlarımız, Gölcüğümüzün değerli STK başkanları, bizlere güç veren okul temsilcilerimiz ve yönetimleri, Sendikamızın üyeleri ve basınımızın kıymetli temsilcileri; hepiniz hoş geldiniz. Gölcük'te eğitim çalışanlarının hem güçlü sesi, hem de, en güçlü adresi olan Eğitim Bir Sen yönetimine, tekrar aday oluyoruz. Sendikamızı geçen dört yıl boyunca, güçlü şekilde temsil etmiş olmanın gücüyle tekrar adaylık yolculuğuna başlamış bulunmaktayız. Bugün burada bulunarak bize destek veren okul temsilcilerimize, adaylığımızdan memnuniyet duyan ve desteğini ifade eden kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. 

Genel Başkanımızın dört yıl önce ifade ettiği "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye" sloganıyla başladığımız birinci dönemimizde, yirmi yılda yapılan üye sayısından fazla üyeyi dört yılda yaparak bu gün üye sayımız Altı Yüze yaklaştı. İnşallah yeni dönemde Bin üyeyi kendimize hedef koyuyoruz. Yeni dönemimiz yeni başlangıçlara, yeni kazanımlara, yeni ufuklara, yeni umutlara vesile olsun inşallah. Geçen dört yıllık tecrübemizi ve kazanımlarımızı daha ileri taşımak üzere yeni bir yolculuğa başlıyoruz. Bizler için ulaşılması zor olan tepeleri aşmış, ufkun ötesini görmüş bir ilçe yönetimi olarak ilçemizde eğitim çalışanlarının, emeğin ve ekmeğin değerini bilen herkesi davasına ortak eden, yan 

yana duran, kol kola giren, ilçemizin eğitim anlamında dönüşümüne katkı sunan bir yönetim anlayışıyla çalıştık. Sizlere dört yıla yaklaşan ilçe yönetimi olarak, yine sizlerin desteği ve teveccühü ile başardıklarımızı kısaca hatırlatmak istiyoruz. Gölcük başka ilçe benzemez, burada yetkiyi almak imkansız söylemlerine inat ikinci yılımızda yetkiyi aldık, Altı yüz üye sayımızla artık koca bir çınara dönüştük. Genel merkezin bile beklentilerinin çok üzerinde bir performans göstererek yetkiyi almamızda en büyük paya sahip okul temsilcilerimize ve yönetimime tekrar şükranlarımızı sunuyorum. Onların üstün gayretleriyle girmedik gönül, çalınmadık kurum kapısı bırakmadık. 

İlçe yönetimimizle yaptığımız programlarla ilçemizdeki okulların tamamını dolaştık. Her bir üyemizin derdine ve sevincine ortak olmaya gayret ettik. Bu gayretimiz neticesinde ilçemizde yetkiye koştuk. 
Eğitim Bir Sen ve Memur Sen olarak ilçemizin ve ülkemizin gündeminde söz sahibi olduk. Hain 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası meydanları boş bırakmadık. Diğer sivil toplum örgütlerimizle örnek olacak eylemlerde ve faaliyetlerde bulunduk. Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformunuzla Ülkemiz ve Ümmetimizle ilgili hiç bir olaya sessiz kalmadık. Genel merkezimin öncülük yaptığı yardım kampanyalarında ilçemizde beklentilerin çok üzerinde katkı sunduk. Suriyeli mülteciler ile Türkmen dağındaki kardeşlerimiz, Arakandaki Müslümanlar için yüzlerce ton yardım ve un kampanyaları düzenledik. Yaptığımız yardımlarla mazlum coğrafyalara dokunduk. 

Üyelerimizin her konuda dertleri dinlendi, çözümler üretildi. İmkansız vaatlerle değil, gerçekçi yaklaşımlarla sorun çözmeye gayret ettik. Eğitim-Bir-Senli olmayı değerli kıldık. İlçemiz yöneticileriyle olabildiğince olumlu ilişkiler kumaya gayret ettik. Dikleşmeden üyelerimizin hakkını aradık, takip ettik. Şimdi yeni dönemde “Ufkun Ötesine” bir yolculuk için sizlerin gönül kapısını çalıyoruz. ”Dikleşmeden Dik Durmak” düsturuyla, bu ulvi memleketin çocuklarına, eğitim-öğretim hizmeti veren idari personel-öğretmen-memur-hizmetli tüm üyelerimizin, hak ettiği değerin kaybedilmemesi için ter akıtmaya talip oluyoruz. Bilgi, tecrübe ve istişare ile çıktığımız bu yolculukta “Yeni Kuracağımız İlçe yönetimlerimizle Gölcükte “Eğitimin Yükselen Sesi” olmaya devam edeceğiz. “Ey Oğul; İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın! ” diye çağlar öncesinden bize seslenen ecdadımızın sözünü emir bilerek; tüm üyelerimizin yüreklerine dokunmaya onların derdiyle hemhal olmaya devam edeceğiz. Kıymetli dostlarım, değerli kardeşlerim; Her gece güneşin doğuşuna, Her sorun, umuda yenilmeye mahkumdur. Sizlerin umudu olmaya devam etmek için şimdi gönül kapınızdayım, desteklerinizi bekliyor, sizleri yüce Mevla'ya emanet ediyorum. 

Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: EĞİTİM, BİRSEN, KONGREYE, GİDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı