Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 14:38
 
EL EMEKLERİ SERGİLENDİ
Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Gölcük Hallıdere Muhtarlık binasında açılan Kırkyama sergisi göz kamaştırdı
Sanat Haberi
EL EMEKLERİ SERGİLENDİ

2018- 20129 eğitim ve öğretimin başlaması ile Gölcük Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü bünyesinde Gölcük Hallıdere Muhtarlık binasında Kırkyama sergi açılış programı düzenlendi. Düzenlenen Açılış Programına Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hafız Arvas, Hallıdere Körfez Mahallesi Muhtarı Necmi Bekar, Kurs Öğretmeni Duygu Güner ve kursiyerler katılım sağladı. Kaymakam Mustafa Irmak Sergi açılışını yaptıktan sonra tümü el işi ile yapılan Kırkyama sergisini gezerek sergi öğretmeninde yapılan eserlerden bilgi alarak şu açıklamayı yaptı.

 

Kaymakam Irmak; “Kurs Öğretmenimiz Duygu Güner önderliğinde 16 kursiyerimiz el emeği ve göz nuru ile yıl içerisinde güzel ve başarılı çalışmalar yaparak biri birinden güzel eserler elde ettiler. Aynı zamanda bayanlarımız önemli bir meslek sahibi oldular. Meslek sahibi olan bayanlarımız bu günden sonra bu güzel eserleri yapıp ve satarak aile ekonomisine katkı sağlayacaklar. Kendilerini tebrik ediyorum” şeklinde ifade etti.

 

Fahri HANER   

Kaynak: Editör:
Etiketler: EL, EMEKLERİ, SERGİLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı