Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 18:11 Bu haber 10273 kez okundu
 
ELLİBEŞ ''BİR ÇOK PROJEMİZ KOCAELİ VE TÜRKİYE’DE ÖRNEK GÖSTERİLMİŞTİR''
Kent Konseyi Bayanlar Meclisi'nin Kasım ayı Toplantısı'ndan, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş bayanlar meclisi üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Ellibeş” Bizim Kent Konseyi yapılanmasıyla ilgili samimi irademizi herkes biliyor. Geldiğimiz ilk günden itibaren Kent Konseyi yapılanmasın da Türkiye'de örnek bir alt yapıyı oluşturduk. en aktif çalışanı Bayanlar Meclisimiz. Hem Gölcük'te, hem Kocaeli'de, hem de Türkiye'de birçok projemiz örnek gösterilmiştir. Bu nedenle ben bu oluşumu gönülden destekliyor ve sahipleniyoruz” dedi.
Gölcük Haberi
ELLİBEŞ ''BİR ÇOK PROJEMİZ KOCAELİ VE  TÜRKİYE’DE ÖRNEK GÖSTERİLMİŞTİR''

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisinde düzenlenen toplantıya, Gölcük Belediyesi Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Gölcük Bayanlar Meclisi Başkanı Nurten Turnalı ve Kadınlar Meclisi üyeleri katıldı.
Toplantıda ilçedeki gelişmeler ve belediye hizmetleri hakkında açıklamalarda bulunuldu. Ayrıca Gölcük Belediyesi Kadınlar Meclisi üyelerinden yöneltilen sorulara cevap verilerek, üyeler aydınlatılmaya devam edildi.
 
Projeler Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Başkan Ellibeş, Gölcük'te yapımı devam eden ve tamamlanan projeler hakkında Bayan Meclisi üyelerini bilgilendirdi. Eski migrosun bulunduğu alana büyük bir devlet hastanesi yapılacağını bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini, ayrıca Yalı evleri, Erikli Tepe Tabiat Parkı ve Yeni Mahalle Kapalı Pazar Yeri, mahalle konağı projelerinin tamamlanarak hizmete açıldığını söyledi. Bunun yanında Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Yeni Sanayi sitesi inşaatı tamamlanarak dükkan sahiplerine anahtarlarının teslim edildiğini sözlerine ekledi. Ayrıca Sivritepe mevkiinde Başbakan Binali Yıldırım'ın temel atma töreni ile yapımına başlanan 541 konutun ve Değirmendere Kapalı Pazar Yeri, otopark ve kültür merkezi inşasının devam ettiğini dile getirdi. 
Bayanlar Meclisi Çalışmalarını Destekliyoruz
Gölcük Bayanlar Meclisi Ocak ayı toplantısında konuşma yapan Başkan Ellibeş, Bizim Kent Konseyi yapılanmasıyla ilgili samimi irademizi herkes biliyor. Geldiğimiz ilk günden itibaren Kent Konseyi yapılanmasın da Türkiye'de örnek bir alt yapıyı oluşturduk. Ve yerel gündem 21 başlığı altında başlamıştı bu yapılanma. Zaman içerisinde yasal düzenlemelerle Kent Konseyi statüsüne kavuştu. Kent Konseyi'nin altlıklarından da Gençlik Meclisi, Yaşlılar Meclisi, Bayanlar Meclisi gibi birtakım meclisler meydana geldi. Bu meclislerden de en aktif çalışanı Bayanlar Meclisimiz. Hem Gölcük'te, hem Kocaeli'de, hem de Türkiye'de birçok projemiz örnek gösterilmiştir. Bu nedenle ben bu oluşumu gönülden destekliyor ve sahipleniyoruz. Yerel yönetimler olarak halkımızın bütün ihtiyaçlarını samimi bir şekilde mevcut yasalarımız el verdiği müddetçe karşılayan bir kurumuz. Bunu da halkımızla beraber, onlarla iç içe bir şekilde yapmak mecburiyetindeyiz. Bu kapsamda bayanlar meclisimizin çalışmalarını destekliyoruz. Bundan sonra da Gölcük'ü bayanlarımızla birlikte güzelleştirmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.
Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı “Gölcük Kent Konseyi olarak her zaman bize destek olan bir Belediye ile çalışıyoruz. Bu bizim için çok büyük bir avantaj. Kent Konseyi olarak bir çok projemiz devam ediyor. Desteklerinden dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELLİBEŞ, ''BİR, ÇOK, PROJEMİZ, KOCAELİ, VE, , TÜRKİYE’DE, ÖRNEK, GÖSTERİLMİŞTİR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı