BasiskeleSanayi
Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 11:22
 
ELLİBEŞ ''BU MECLİS ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYDU''
Gölcük Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında Belediye Meclis toplantısında gerçekleşti. Başkan Ellibeş ilçede yapılacak olan yeni projelerle ilgili bilgi verdi. Ellibeş ”Kentsel dönüşümle ilgili meclis olarak bizler çok büyük karar aldık. Sanayi ve Denizevler yolunda ilerliyor. Gölcük Merkezde yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm TOKİ ile ön protokol hazırlıyoruz. Avam projeyi hazırlıyorlar en kısa sürede sunumunu yapacaklar. 350 konut, iş yerleri olacak. Bizlerde sizlerle paylaşacağız. Bu meclis kentsel dönüşümü Gölcük'de yapmak için elini taşın altına koydu. Meclisimiz çok iş başardı. Gölcük'de 99 depreminden önce yapılan binalarda inceleme yapılsa hepsi sınıfta kalır. hepsin yıkılıp yeniden yapılması gerekir”dedi.
Gündem Haberi
ELLİBEŞ ''BU MECLİS ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYDU''

BİNALAR SINIFTA KALIR
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Gölcük'te yapımına başlanacak ve devam eden projeler hakkında bilgiler verdi. Başkan Ellibeş ”Kentsel dönüşümle ilgili meclis olarak bizler çok büyük karar aldık.  Sanayi ve Denizevler yolunda ilerliyor.  Denizevler’de hala eğitime devam eden okul bizi de rahatsız ediyor. Önümüzdeki yıl okul yıkılacak. Gölcük Merkezde yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm TOKİ ile ön protokol hazırlıyoruz. Avam projeyi hazırlıyorlar en kısa sürede sunumunu yapacaklar. 350 konut, iş yerleri olacak. Bizlerde sizlerle paylaşacağız. Bu meclis kentsel dönüşümü Gölcük'de yapmak için elini taşın altına koydu. Meclisimiz çok iş başardı. Gölcük'de 99 depreminden önce yapılan binalarda inceleme yapılsa hepsi sınıfta kalır. hepsin yıkılıp yeniden yapılması gerekir”dedi.

HAYAL KURMAK BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Başkan Ellibeş “Bizler için hayal kurmak önemli. Kurduğumuz hayallerin hepsini tek tek gerçekleştiriyoruz. Yeni Devlet Hastanesi için arsanın devrini Sağlık bakanlığına yaptık. Buna karşılık vergi borçlarımızdan düşecekler. Bakanlık Ocak ayında hastanenin temelini atmak istiyor bu bizler içinde çok önemli. Gölcüğümüze hayırlı olsun” dedi.

GÖZETLEME KULESİ YAPILIYOR
Başkan Ellibeş “Gözlementepe'de yapımı planlanan Kulenin görselini meclis üyelerine sunan ve bilgi veren Başkan Ellibeş “ Gözlementepe'de yapılacak olan  Kule'nin üst katlarında Restaurant, Cafe ve gözetleme alanı olacak. Alt katında düğün salonu bulunacak. Gelec kişiler için mevcut olan piknik alanları genişletilecek. Vatandaşımız isteyen kuleyi gezip ailesi ile birlikte piknik yapacak isteyen cafe'de çayını içecek”dedi.

TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK
Başkan Ellibeş “İlçe trafiğinin rahatlaması içinde çalışmalar devam ediyor. Maraşal fevzi çakmak caddesi üzerinde bulunan Yunus marketin olduğu bina için yıkım karaı çıktı. Önümüzdeki günlerde yıkılacak. Onun yıkılmasıyla beraber yol genişletme çalışması da başlayacak. Amiral Sağlam ceddesinde Değiremndere'ye dönüşü kapatacağız. İnönü caddesinden de İzmit2e dönüşü iptal edeceğiz. Bu şekilde ilçe trafiği rahatlamış olacak”dedi.

OTEL YAPILIYOR
Değiremdere Yalı evlerinin bitmek üzere olduğunu belirten Başkan Ellibeş “Yalı evlerimiz tamamlanmak üzere. Evlerden bir Belediye hizmet binamız olacak. Büyük olan evimiz butik otel olarak kullanılacak. Birisini restauran birinide cafe olarak düzenliyoruz. Kalan evlerimizde müze olarak değerlendiriliyor. Şimdilik kimin işleteceğine karar verilmedi. Belediye şirketimi yoksa ihale ile özel kuruluşamı verileceği önümüzde ki günlerde Mecliste hep birlikte karar vereceğiz. Yalıevlerimiz Değirmendere'ye ayrı bir değer katacak”dedi.
9 MADDE OYLANDI
Aralık Ayı Meclis Toplantısının 1. maddesinde yer alan TOKİ ile yapılan 16.10.2017 tarihli protokol gereği Denizevler Mevkii'nde yıkılan evlerin arazi parsellerinin devri oy birliği ile kabul edildi. 3402 sayılı Kanunun 3.ncü maddesi uyarınca kadastro bilirkişi seçimi oybirliği ile kabul edildi. 3. madde Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün, Merkez Mahallesi, G23c.02d.2b uygulama imar plan paftası, 15 ada 10 ve 11 nolu parsel ile 11 nolu parselin batısında kalan tescil alana ilişkin hazırlanan uygulama imar pilanı tadilatı ile ilgili teklifi omisyon Raporu, 4. madde olan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün, Merkez Mahallesi, G23c.02d.2b uygulama imar plan paftası, 105 ada 1 nolu parsele ilişkin hazırlanan uygulama imar planı tadilatı ile ilgili teklifi. Komisyon raporu, 5. madde olan Gölcük Revizyon Uygulama İmar Planı'ndaki ihdas edilmesi gereken alanlardan fazla olan ve kamuya terk edilen alanların kamuya kazandırılması Komisyon raporu, 6. madde olan Belediye sınırları içerisinde ki tanımsız Orman alanlarının idari mahalle sınırlarına bağlanması Komisyon raporu ilgili makamlara aktarılması oy birliği ile kabul edildi. 7. madde olan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün, Değirmendere Yukarı Mahalle, 1407,1408,1409 ve 1410 nolu parsellere ilişkin hazırlanan, Gölcük Belediye Meclis'nin 04.07.2017 tarih ve 2017/36 sayılı kararı ile ve Kocaeli Müyükşehir Belediye Meclis'in 14.09.2017 tarşh ve 523 sayılı kararı ile onaylanan uygulama imar planına yasal askı süresi içerisinde yapılan itirazın değerlendirilmesi ile ilgili teklifi, 8. madde olan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün 1/1000 ölçekli Gölcük Revizyon Uygulama İmar Planı Plan Hükümleri'nin 2.21 maddesinde yapılacak olan değişiklik ile ilgili teklifi ve son olarak 9. madde olan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün, Donanma Mahallesi sınırları içerisinde kalan G23c.02d.2d ve G23c.02d.3a uygulama imar planı paftaları. Yenimahalle 320 ada 6 nolu parsele ilişkin hazırlanan uygulama imar tadilatı ile ilgili teklifi ilgili  komisyonlara devir edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELLİBEŞ, ''BU, MECLİS, ELİNİ, TAŞIN, ALTINA, KOYDU'',
Yorumlar
Haber Yazılımı