BasiskeleSanayi
Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 09:56
 
ELLİBEŞ ''DONANMA ARAZİSİ YENİ PENCEREMİZ OLACAK''
İlçemizin en önemli sivil toplum kuruluşu olan, Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin yeni sezondaki ilk toplantısını Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında yaptı. Başkan Ellibeş Donanma Lojmanlarının bulunduğu 50 dönümlük alana yapılacak projeden bahsetti. Başkan Elibeş, bu alanın tapusunun Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan alındığının altını çizerek, “Bu alana yapacağımız projeler, şehir merkezine açılan yeni pencere olacak. Kongre Sarayı'nı da içine katarak yapacağımız projede, halkımızın günlük olarak kullaanbileceği, oturmna grupları, çocuk oyun parkları, kafeler gibi eğlence merkezleri halkımızın nefes alabileceği ve denizle buluşacağı alan olarak, halkımıza kazandırılacak” dedi.
Gölcük Haberi
ELLİBEŞ ''DONANMA ARAZİSİ YENİ PENCEREMİZ OLACAK''

KADIN MECLİSİNDE DUYGUSAL TOPLANTI
İlçemizin en önemli sivil toplum kuruluşu olan, Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin yeni sezondaki ilk toplantısına, Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı'nın kardeşi, Zeliha Cüre'nin rahatsızlığı damga vurdu. Toplantıya Başkanlık eden, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'in geçmiş olsun konuşmasında, bazı kadınlar gözyaşlarına hakim olamadı  

“GEÇMİŞ OLSUN ZELİŞ ABLA”
Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi, yeni sezonun ilk toplantısını, dün Sanat Galerisi'nde Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıya, Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı, Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram ile Kadın Meclisi üyeleri katıldı. Kadın Meclisi'nin yeni sezondaki ilk toplantısına, Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı'nın kardeşi, Zeliha Cüre'nin rahatsızlığı damga vurdu. Toplantıya Başkanlık eden, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'in geçmiş olsun konuşmasında, bazı kadınlar gözyaşlarına hakim olamadı. Başkan Ellibeş, Zeliha Cüre'ye acil şifalar dilerken, Nurten Turnalı gözyaşlarına hakim olamayarak, “Hepinizden dualarınızı bekliyorum” dedi. 

“YENİ HASTANE YERİNİN TAPUSU BİZDE”
Toplantıda kadınlara hitap eden Başkan Ellibeş, sözlerine Yeni Hastane projesiyle başlayarak, şunları söyledi: “Yaklaşık 4 aydır sizlerden uzaktaydım, bende sizleri çok özlemişim. Sizlerle birlikte olamadığımız yaz ayları periyodunda pek çok gelişme yaşandı. Bunlardan bir tanesi herkes gibi sizlerinde merak ettiği, Yeni Gölcük Devlet Hastanesi'nin yapımı. Biliyorsunuz, bu hastaneyi önce İhsaniye'ya yapacaktım ama bazı nedenlerden dolayı, bu projeden vazgeçilince, rotamızı Yüzbaşlılar Mahallesi'ndeki eski Migros'un oaray yapılmasına karar verildi. Yoldan bacaya kadar olan 52 Bin Metrekarelik yerin tapusu Gölcük Belediyesi olarak alındı ve Sağlık Bakanlığına hastane yapılmak kaydıyla devredildi. İnşallah en kısa zamanda ilçemize 100 yataklı bir hastane kazandırmak için geri sayıma başladık.”

“DONANMA ARAZİSİ YENİ PENCEREMİZ OLACAK”
Başkan Ellibeş daha sonra, en önemli projelerden biri daha olan Donanma Lojmanlarının bulunduğu 50 dönümlük alana yapılacak projeden bahsetti. Başkan Elibeş, bu alanın tapusunun Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan alındığının altını çizerek, “Bu alana yapacağımız projeler, şehir merkezine açılan yeni pencere olacak. Kongre Sarayı'nı da içine katarak yapacağımız projede, halkımızın günlük olarak kullaanbileceği, oturmna grupları, çocuk oyun parkları, kafeler gibi eğlence merkezleri halkımızın nefes alabileceği ve denizle buluşacağı alan olarak, halkımıza kazandırılacak” dedi. 
Başkan Ellibeş ayrıca, yapımı devam eden Errikli Tepe Tabiat Parkı ile Değirmendere Tarihi Yalı Evleri Projesinde gelinen son nokta hakkında bilgi vererek, kadınlar da bir söz vererek, “Sizi en kısa zamanda kış gelmeden Erikli Tepe Tabiat Parkı'nı gezdirmeye götüreceğim” dedi.  

BAŞKAN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ ANLATTI
Gölcük Belediye Başkanı Ellibeş, Kadın Meclisi toplantısının son bölümünde, ilçemizde bir süredir 3 etaplı devam eden, Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında kısa bilgi vererek, “Rezerv alanlı Yeni Sanayi Sitesi, bir aksilik yaşanmaz ise 2018 yılının Nisan ayında tamamlanmış olacak. Yine rezerv alanlı Denizvler Projesi kapsamında yer alan, Denizevler Kalıcı Konutlarının temelini 16 Ağustos tarihjinde, Başbakanımız Binali Yıldırımın katılımıyla attık. 541 konutun olacağı yeni proje, yaklaşık 1.5 yılda tamamlanacak. Şehir Merkezi'nde yapılacak olan projenin 3'üncü etabından Avam Projesi hazırlandı en kısa zamanda da buraya ilk kazmayı vuracpız” diyerek, Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerini bilgilendirdi. 
Haber: Yılmaz DEĞİRMENCİ. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELLİBEŞ, ''DONANMA, ARAZİSİ, YENİ, PENCEREMİZ, OLACAK'',
Yorumlar
Haber Yazılımı