BasiskeleSanayi
yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
16 Ekim 2017 - Pazartesi 13:17
 
ELLİBEŞ ''DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN''
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, "17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü ve TEMAD'ın kuruluşunun 33. yılı " dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Gündem Haberi
ELLİBEŞ ''DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN''

"17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü, dünyada ve Türkiye'de çalışan ve emekli olan astsubayların yılda bir gün de olsa kendilerini özel hmelerini ve tüm gayretlerini sarf ettikleri, adeta hayatlarını adadıkları mesleklerinin toplum tarafından önemsendiğini görmelerini, meslektaşlarını mesleklerine bağlılığını, kendilerine olan güvenlerin artırılmasını ve yalnız olmadıklarını hatırlatmayı amaçlamaktadır. 

Başkan Ellibeş, mesajında, Astsubaylık, uluslararası alanda da kabul görmüş bir meslektir ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin adeta belkemiği niteliğindedir. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'nin kuruluş günü olan 17 Ekim, 'Dünya Astsubaylar Günü' olarak ilan edilmiş ve yılda bir kez de olsa astsubaylarımıza ve görevlerine verilen değerin hatırlanması ve hatırlatılması bakımından oldukça mühim bir gündür. Astsubaylar, kendilerine verilen tüm görevleri, ülkenin her noktasında büyük özverilerle yerine getirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta milli mücadelemizin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanı için canını ortaya koymuş bütün şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum

Bugün içerideki ve dışarıdaki bütün hainlere karşı Türk askeri var. Allah'ın izni ile al bayrağın altında bir ve beraberce yaşamaya devam edeceğiz. Bugüne kadar bu ülke için vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyor, TEMAD'ın kuruluşunun 33. Yıldönümünü ve  Dünya Astsubaylar gününüzü kutluyorum " dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELLİBEŞ, ''DÜNYA, ASTSUBAYLAR, GÜNÜ, KUTLU, OLSUN'',
Yorumlar
Haber Yazılımı