Haber Detayı
02 Temmuz 2018 - Pazartesi 18:21
 
ELLİBEŞ ''EMEKLİLER BAŞIMIZIN TACI''
Türkiye Emekliler Derneği Gölcük Şubesi Gölcük Kongre Sarayı'nda 22. Olağan Genel Kurul Kongresi'ni gerçekleştirdi. Tek Başkan Adayı olan mevcut Başkan Ali Osman Kılıç tekrardan Başkan olarak güven tazeledi. Kongrede konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Emekliler bizim başımızın tacıdır. Ne olursa olsun emeklilerimiz ile iyi geçinmek hallerini ve hatırlaarını sormamız gerekir” dedi.
Gündem Haberi
ELLİBEŞ ''EMEKLİLER BAŞIMIZIN TACI''

EMEKLİLERİ YALNIZ BIRAKMADILAR

TÜED Gölcük Şubesi bugün Gölcük Kongre Sarayı’nda 22. Olağan Genel Kurul Kongresi'ni gerçekleştirdi. Tek Başkan Adayı olan Ali Osman Kılıç, bir kez daha Başkan olarak güven tazeledi. Kongreye Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, TÜED Genel Başkan Kazım Ergün, Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan, çeşitli İl ve İlçe başkanları, çok sayıda dernek üyeleri ve muhtarlar katılım sağladı. Kongreye 1 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.

DİVAN BAŞKANI GENEL BAŞKAN
Daha sonra Divan Seçimine geçildi. Kongrede Divan Başkanlığına TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, Divan Katipliğine Gazi Aykırı ve Ömer Kurnaz, Üyeliklere ise Arif Yıldız ve Adem Özata seçildi. Kongrede Derneğin faaliyet raporu, hesap raporu, denetim kurulu raporu, gelir ve gider raporu okundu ve oy birliği ile ibra edildi. 
 
EMEKLİLER BAŞIMIZIN TACI
Kongrede konuşma yapan Belediye Başkanı Ellibeş, şunları söyledi: “Bugün burada Emekliler Derneğimizin Genel Kurul’unda toplanmış bulunmaktayız. Emekliler bizim başımızın tacıdır. Ne olursa olsun emeklilerimiz ile iyi geçinmek hallerini ve hatırlarını sormamız gerekir. Ali Osman ağabeyim bir gün gördü ve beni “Gel seni derneğe üye yapayım dedi”, bende “Ama ben emekli memurum öyle de derneğe üye olabiliyor muyum” diye sordum ve bana “Tabi üye olabilirsin” dedi ve ben o günden bugüne bu derneğin üyesiyim. Bu derneğe üye olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Ali Osman ağabeyim bu dernek için çok çalıştı, çok emek verdi. Kendisine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Genel Kurulumuz hayırlı olsun, sağ olun var olun” diyerek sözlerini tamamladı.

“MİLLETİMİZ İÇİN SAVAŞMAYA HAZIRIZ”
Daha sonra TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Bugün burada TÜED Gölcük Şubesi’nin 22. Olağan Genel Kurul Kongresi’ni gerçekleştiriyoruz. Emeklilerimiz hakları çoktur ve bu hakların yerine getirilmesi en önemli husustur. Bir insanın işi, eşi, aşı ve evi olmazsa hiçbir şeyi yolunda gitmez. Milyonlarca insanın mutsuz yaşadığı bir ülkede, barış ve mutluluk olmaz. Milletimiz hangi durumda olursa olsun, kaç yaşında olursak olalım vatanımız, milletimiz için savaşmaya hazırız. Bu vatan hepimizin” diyerek Mevcut Başkan Ali Osman Kılıç’a başarılar diledi.

Alİ OSMAN KILIÇ 3. KEZ SEÇİLDİ
Kongre Sarayı’nda yapılan genel kurula tek aday olarak giren mevcut Başkan Ali Osman Kılıç, 268 oyuyla bir kez daha başkan seçilerek güven tazeledi:

Başkan Kılıç’ın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu.

YÖNETİM KURULU ASİL: Mehmet Ürer, Ergun Şahin, Ayten Arslan, Kemal Erol.

DENETİM KURULU ASİL: Ali Rıza Aytaç, Nihat Kocaman, Şükrü Onat.

Başkan Ali Osman Kılıç, kongre sonunda, üyelere ve davetlilere hitaben yaptığı kısa teşekkür konuşmasında, “Hepinize tekrardan çok teşekkür ediyorum. Bizler görevimiz boyunca emeklilerimizin sorunlarını yetkili mercilere ilettik. Emekli kardeşlerimizin sorunlarını çözmede her zaman köprü görevi gördük. Bizler bu bilinçle görevimizi yerine getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELLİBEŞ, ''EMEKLİLER, BAŞIMIZIN, TACI'',
Yorumlar
Haber Yazılımı