Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 17:03
 
ELLİBEŞ, MUHALEFETİ BELGELERLE YALANLADI
7'nci Büyük Kongre süreci ve parti içi çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, muhalefetin Hünkar Çayırı ve Metro ile ilgili iddialarına da belgeleriyle yanıt vererek "Milletimiz bilinçli şekilde yanıltılıyor" dedi
Siyaset Haberi
ELLİBEŞ, MUHALEFETİ BELGELERLE YALANLADI

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, kent ve ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 7'nci Büyük Kongre süreci ve parti içi çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ellibeş, muhalefetin iddialarına da belgeleri ile yanıt verdi. Ellibeş, CHP Milletvekili Tahsin Tarhan'ın Hünkar Çayırı ve Metronun devriyle ilgili iddialarına yanıt verdi. Bilinçli şekilde milletin yanıltıldığını belgeleriyle ifade etti.

7. BÜYÜK KONGRE SÜRECİ
Ellibeş, "AK Parti İl Başkanlığı olarak, ekim ayından itibaren iki süreci aynı anda yürütmeye başladık.
Bir yandan 'İlçe İstişare Kurulu Toplantıları' ve 'İl Yöneticileri Mahalle Teşkilatlarıyla Buluşuyor' programlarıyla teşkilat çalışmalarına devam ederken, bir yandan da 12 Ekim’de delege seçmen listelerinin askıya çıkmasıyla 7. Büyük Kongre sürecimizi başlattık. Elbette bütün bunların yanında STK ve esnaf ziyaretlerimizle milletimizle olan iletişimimizi de hiç koparmadık. Her haftayı dolu dolu geçirmeye devam ettik" dedi.

"KENDİMİZE GÜVENİMİZ ARTTI”
Devamında Ellibeş, "Mahallelerde yaptığımız ve benim de katıldığım toplantıların bazı partilerin il danışma meclislerinden daha kalabalık, coşkulu ve heyecanlı olduğunu gördüm. Teşkilatımızın dinamik ve her zaman hazır görüntüsüyle bir kez daha mutlu oldum, kendimize olan güvenimiz arttı.
Elbette bu toplantılarda arkadaşlarımızın aldığı notları da büyük bir titizlikle inceleyecek ve gerekli değerlendirmeleri yapacağız. Bu açıdan da çok verimli ve faydalı toplantılar olduğunu belirtmeliyim. Toplam 35 günde 472 mahallenin tamamına katılan il yönetim kurulu üyelerimi de kutluyorum, gayretleri için teşekkür ediyorum" dedi.

"DURMAK YOK YOLA DEVAM”
Ellibeş, "Aynı şekilde, partimize kuruluşundan bu yana hizmet etmiş ve partimizin hafızası olan isimleri davet ettiğimiz ilçe istişare kurulu toplantılarımıza yüzde 80- yüzde 90 oranında katılım olduğunu gördük. Bu akşam Gebze, yarın akşam Çayırova ve cuma günü İzmit’le sona erecek ilçe istişare kurulu toplantılarımızda partimizin büyüklüğü, ahde vefayı, geçmişten bugüne davamıza sıkı sıkıya bağlılığı bir kez daha görüyoruz. Yoğun parti programları sırasında atladığımız, dikkatten kaçan hususları da bu toplantılarda değerli istişare kurulu üyelerimizin ikaz ve uyarılarıyla görmüş olduk ve bir kez daha onlarla kucaklaştık. Durmak yok, yola devam" ifadelerini kullandı.

"İLÇE KONGRELERİMİZE DOĞRU İLERLİYORUZ”
Aralık ayı itibariyle danışma meclislerini yeniden başlatacaklarını duyuran Ellibeş, "Birlikte çözümler üretmeye devam edeceğiz. Bununla birlikte, 12 Ekim’de startını verdiğimiz 7. Büyük Kongre sürecimizde de bir eşiğe daha geldik. Delege seçmen listelerinin askıya çıkmasıyla başlayan süreçte sıra delege seçimlerine geldi. Başiskele, Gölcük, İzmit, Karamürsel, Kartepe (1 Aralık Pazar), Kandıra (4 Aralık Çarşamba), Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze ve Körfez’de (8 Aralık Pazar) yapacağımız delege seçimleriyle 7. Büyük Kongre sürecinde bir aşamayı daha geçmiş olacak ve ardından ilçe kongrelerimize doğru süreci devam ettireceğiz" şeklinde konuştu.

"DELEGELERDE AKRABALIK, HEMŞERİCİLİK OLMAYACAK”
Delege seçimlerinde akrabalık bağı ve hemşeri grubu olmamasına özen gösterileceğini belirten Ellibeş, "AK Parti’ye yakışır şekilde; ülkemiz ve milletimize karşı sorumluluklarımızın bilinciyle bu süreci en güzel şekilde tamamlayacağımızdan eminim. Delegelerimizi belirlerken ilçelerimizin demografik, bölgesel ve coğrafi yapılarına dikkat etmeye çalıştık. İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile akrabalık, akraba grubu, yandaşlık, hemşeri ve hemşeri grubu ya da herhangi bir mensubiyeti ön plana çıkarmamaya, şaibeye, dedikoduya fırsat vermemeye özen gösterdik" sözlerine yer verdi.

"KENDİ PARTİLERİNİ KARALIYORLAR”
Ellibeş, muhalefetin boş polemiklerle gündemde kalmaya çalıştığını ifade ederek, "Birileri yalnızca polemikle, iftirayla gündemde kalmaya çalışıyor. Bu iftira kampanyalarına kendilerini o kadar kaptırdılar ki, bizde çamur atacak kimse bulamayınca kendilerine dönüyor, kendi partililerini karalıyor. İşte geçen hafta 'Külliyeyi ziyaret eden CHP’li kim?' diye bir gazetecinin kaleme aldığı yazıyla ortaya çıkan gerçekleri hep birlikte gördük. Bir parti düşünün ki, Cumhurbaşkanı adayı olarak milletin önüne çıkardığı ismin kendi partisi içinde Genel Başkan Adayı olmaması için kumpas kuruyor ve kumpasın içine partimizi çekerek, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı itibarsızlaştırmaya çalışıyor" şeklinde konuştu.

"TAHİR BAŞKANIMIZ İZMİT'İN TERTEMİZ EVLADI"
Devamında Başkan Büyükakın'a saldıranların olduğunu ifade eden Ellibeş, "Parti içindeki arkadaşları suçlarını kabul ettikleri halde hala AK Parti’yi bu kirli, yozlaşmış siyasetin parçası yapmaya ve çamur atmaya devam ediyor. Bunların örnekleri ilimizde de var. Sayın Başkanımız Tahir Büyükakın’a karşı seçildiği günden bu yana iftiralarla saldıran, olayları çarpıtarak çamur atan bu gruba belgeleriyle yanıt verdiğiniz halde milletimizi aldatmaya devam ediyor. Meydanı onlara bırakacak değiliz. Büyükakın, İzmit’in tertemiz bir evladı olarak bu şehre en güzel hizmeti sunmak için var gücüyle çalışıyor" dedi.

MUHALEFETE BELGELİ YANIT VERDİ
Devamında Ellibeş, "Geçenlerde çok güzel şekilde ifade etti. AK Parti teşkilatının tamamı, hatta görüşü ne olursa olsun şehrine sevdalı Kocaelili hemşerilerimizin tam desteğiyle Tahir Başkanımız, bu iftira grubunun topyekun saldırısına tek başına yeter de artar" dedi. Ardından CHP Milletvekili Tahsin Tarhan'ın Hünkar Çayırı ve Metronun devriyle ilgili iddialarına yanıt verdi. Bilinçli şekilde milletin yanıltıldığını belgeleriyle ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELLİBEŞ,, MUHALEFETİ, BELGELERLE, YALANLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı