Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 11:42
 
EMEKLİDEN KESİNTİ YAPILMAYACAK
Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan "Emekli maaşlarından kesinti yapılacak, bayram ikramiyeleri kaldırılacak" haberine yalanlama geldi.
Ekonomi Haberi
EMEKLİDEN KESİNTİ YAPILMAYACAK

SGK'dan yapılan açıklamada "Emeklilerimizden ilave sağlık kesintisi yapılacağı, Emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin kesileceği,maaşlarından yeniden Sosyal Güvenlik Destek pirimi kesilmeye başlanacağı ve vefat eden kişinin eşine bağlanacak ölüm aylığı bağlama işlemlerinde ilave kriterler getirileceği iddiaları kesinlikle gerçek dışıdır" ifadeleri kullanıldı.

SGK'dan emeklilerin maaşlarında kesinti yapılacağı iddiaları ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun böyle bir çalışmasının bulunmadığı belirtildi.

 

İşte SGK'dan yapılan o açıklama;

"Bazı basın-yayın organlarında "SGK'da çok konuşulacak çalışma" şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür:

Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumunun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.

Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır.

Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

Kaynak: Editör:
Etiketler: EMEKLİDEN, KESİNTİ, YAPILMAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı