Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 16:52
 
EMLAK PİYASASINDA YAPRAK KIPIRDAMIYOR
Emlak piyasasının durgunluğunu dile getiren Gölcük Emlakçılar Derneği (GEMDER) Başkanı Necmi Kandemir; “faizlerin artışından dolayı emlak piyasasında hiç yaprak kıpırdanmıyor” dedi.
Ekonomi Haberi
EMLAK PİYASASINDA  YAPRAK KIPIRDAMIYOR

Gölcük Emlakçılar Derneği Başkanı Necmi Kandemir emlak piyasasının durgunluğundan dolayı dernek binasında basın açıklamasını düzenledi. Basın açıklamasını yapan başkan Necmi Kandemir şu açıklamalarda bulundu. Başkan Kandemir; “işler ayna gel gel oyna, şu anda emlakla ilgili piyasada yaprak kıpırdanmıyor. 46 yıldır bu meslek hayatımı sürdürdüğüm emlak sahibi ve aynı zamanda Gölcük Emlakçılar Derneği başkanı olarak tarihte görülmemiş bir durgunluk yaşadıklarını ve meslektaşlarının da zor günler geçirdiğini söyledi. Başkan Kandemir; “genel seçime kadar konut kredi faizlerinin düşük olduğu ve seçimlerden sonra konut kredilerinin yüksek faiz ortamıyla satışların adeta durma noktasına geldiğini söyledi. 

Başkan Kandemir; “şu günlerde ancak gelen kiralık evleri kiraya vererek ayakta durmaya çalışıyoruz. Gayrimenkulün sahipleri satmama konusunda nasıl tedirginlik yaşıyorlarsa, emlak almak isteyenlerde yüksek faizlerden dolayı tedirginlik yaşıyor” dedi. Bu krizi nasıl fırsata çevireceğinin önerisini açıklayan GEMDER başkanı Kandemir; “kriz süresince Gayrimenkul fiyatları yüksek seyretmesi halinde, emlak satın almak isteyen müşterileri soğutuyor. Bu süreç içerisinde yüksek faizden etkilenen alıcılara düşük fiyatlı Gayrimenkul satarak ayakta kalmayı başarabiliriz. Geçmişte olduğu gibi, tarihte yaşanan krizlerde alıcılar her zaman kazanmıştır. Gayrimenkul satın almak süreç içinde mantıklıdır. Nakit parasını faize yatırıp rahatlayanlar kriz bitiminde elindeki paraların yetersiz olduğunu zaman içinde anlayacaklar” dedi.
Üyelerine seslenen başkan Kandemir sabredin bu da geçer. GEMDER Başkanı Kandemir; “Gölcük'te Kocaeli Emlakçılar Odasına kayıtlı 76 üyesi var. 5 Eylül 2018 yılında yürürlüğe giren taşınmaz ticari yönetmenliği ile birlikte yetki belgesini almayan ve standartlara uymayan emlakçı olmayacak. Hep birlikte bu krizi atlatacağız ve sabırlı olun” dedi.

Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: EMLAK, PİYASASINDA, , YAPRAK, KIPIRDAMIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı