yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 17:50
 
EN UZUN SOLUKLU HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞLIYOR
1993 yılından beri kısmen aralıklı olsa da gelenekselleşerek günümüze dek sürdürülen Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu'nun yirmi beşincisi 28 Haziran 2018 -11 Temmuz 2018 tarihleri arasında “Gölcük Vizyon 2023” kapsamında, Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğinde gerçekleştirilecektir.
Kültür Haberi
EN UZUN SOLUKLU HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

 
Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi'nin işbirliğinde gerçekleşecek sempozyum; Dünyada ve Türkiye'de 25. Kez düzenlenen tek Ahşap Heykel Sempozyumu olma özelliğini taşımaktadır. Türkiye'nin en uzun soluklu uygulamalı heykel sempozyumu olma özelliği taşıyan “Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu'na bu yıl; İran, Rusya, Bulgaristan'dan birer, Türkiye'den ise 3 sanatçı katılması beklenmektedir.
 
3 YABANCI 3 YERLİ SANATÇI KATILACAK
25. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu bu yıl 3 yabancı, 3 yerli sanatçının katılımıyla 27 Haziran Çarşamba günü ağaç seçimi ile başlayacak. 28 Haziran Perşembe günü saat 10:00'da Değirmendere Değirmen Kafede Basın Toplantısı gerçekleştirilecektir.
25. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu'na katılımcı Sanatçılar; Agnessa Ivanova Petrova (Bulgaristan), Vasılısa Chugunova (Rusya), Behnam Akharbin (İran), Eda Taşlı (Türkiye), Nilhan Sesalan (Türkiye), Orçun Beslen (Türkiye)
Sanatçıların yapacağı eserler, sempozyumun sonunda Değirmendere Yalı Evleri Ağaç Heykel Müzesinde sergilenecek.
SEMPOZYUM TAKVİMİ 
28 Haziran 2018 Saat: 10.00 Sempozyum açılışı ve sanatçıların tanıtılması
11 Temmuz 2018 Saat: 19.00 Sempozyumun kapanışı 
Kaynak: Editör:
Etiketler: EN, UZUN, SOLUKLU, HEYKEL, SEMPOZYUMU, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı