Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 16:25
 
ENGELLİLERE PSİKOLOJİK DESTEK
Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ne gelen Psikolojik Danışman, Rehber ve Aile Danışmanı Emine Bulut Gökyıldız’ın vermiş olduğu bireysel psikolojik destekten dolayı çok memnun olduklarını dile getirdi. Bat, “Engellilerimize, bu danışmanlıkla birlikte ufak bir dokunuş yapılmış oldu” dedi.
Yaşam Haberi
ENGELLİLERE PSİKOLOJİK DESTEK

Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ne gelen Psikolojik Danışman, Rehber ve Aile Danışmanı Emine Bulut Gökyıldız’ın merkeze gelen dernek üyeleri ile bireysel danışmanlık çalışmalarına başladığını, bu çalışmadan da büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Başkan Bat, konu hakkında verdiği bilgilerde “Psikolojik Danışman, Rehber ve Aile Danışmanı Emine Bulut Gökyıldız hocamız, buraya gelerek danışmanlık yapmak istediğini ifade etti. Allah hocamızdan razı olsun. Kendisi bizlere gelerek böyle bir çalışma yapmak istedi” dedi. 


‘EV ZİYARETLERİ DE YAPIYOR’
Sözlerine devam eden Başkan Bat, “Engellilerimize, bu danışmanlıkla birlikte ufak bir dokunuş yapılmış oldu. Serap abla, vefat etmeden 2 gün önce psikolojik desteğin iyi geldiğini söylemişti. Bizim psikolog sıkıntımız vardı. Kendisinin merkezimize gelmesi çok iyi oldu. Buraya gelemeyen ve psikolojisi çok bozulmuş kişilerin de yanına gidiyor. Ev ziyaretleri de yapıyor. Psikolog, herkesin gidebileceği bir kişi. Rahatlamak için bu tür bir desteği herkes alabilir. Ben hocamıza, vermiş olduğu emeklerden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

‘ONLARIN HAYATA BAKIŞLARI ÇOK FARKLI’
Psikolojik Danışman, Rehber ve Aile Danışmanı Emine Bulut Gökyıldız, yaptığı açıklamada “Şu an için hedefimiz, bireysel anlamda destek olmak. Engellilerimiz bazı alanlarda zorluklar yaşıyor. Çoğu sonradan engelli olmuş bireyler burada bulunuyor. Bundan ötürü de sıkıntı yaşıyorlar. Şu an yapıyı tanıyoruz. Konuşmaya da ihtiyaç var. Onlar konuşma ile rahatlıyor. Yaptığımız konuşmalardan sonra bize geri dönüşler gerçekten çok güzel oluyor. Bunu bir borç olarak görüyorum. İnşallah daha verimli olacağız. Şu an daha çok bireysel danışmanlık yapıyoruz. Seminer şeklinde değerlendirme de yapmak istiyoruz. Onların hayata bakışları çok farklı. Onlardan bizim öğreneceğimiz çok şey var. Basit şeylere üzülebiliyoruz. Onlar sorunlara daha farklı yaklaşıyor. Bana da bu tür bir imkanın verilmesinden ötürü çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ENGELLİLERE, PSİKOLOJİK, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı