yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 18:21
 
ERZURUMLULAR GENEL KURUL YAPACAK
İlçemizin sevilen ve çalışmalarıyla takdir toplayana Gölcük Erzurumlular Derneği Başkanı Muhammet Turan, çalışmaları ve etkinlikleri hakkında bilgi verirken, Nisan ayı içerisinde derneklerinin genel kurulunu gerçekleştireceklerini ifade etti.
Gölcük Haberi
ERZURUMLULAR GENEL  KURUL YAPACAK

Gölcük Erzurumlular Derneği Başkanı Muhammet Turan, dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

“Genel Kurulumuzu gerçekleştireceğiz”

Başkan Turan, açıklamalarında şunları söyledi: “Öncelikle Nisan ayı içerisinde derneğimizin genel kurulunu yapacağız. Bizler dernek çalışmalarımıza devam ediyoruz. 16-17 Haziran tarihinde Geleneksel pikniğimizi Hasaneyn Yasak düzü yaylasında gerçekleştireceğiz. Geleneksel pikniğimizi bu yıl iki güne yaydık. Pikniğimiz 8-9 bin kişiyi kapsayacak. Çok geniş katılımlı bir pikniğe imza atacağız.”

Herkes huzurevi ziyaretlerine riayet etmeli

Diğer çalışmaları hakkında bilgi veren Turan, “Dernek içi etkinliklerimize gelen şehit haberleri ve gerçekleştirilen operasyon münasebetiyle ara verdik. Çünkü ülkemiz böyle sürecin içerisindeyken etkinliklerimizi yapmak doğru olmazdı. Etkinliklerimize ve çalışmalarımıza yeniden başlayacağız. Bizim amacımız yöresel kültürümüzü gelecek nesillere aktarmaktır. Dernek üyelerimizle Huzurevi ziyaretimiz oldu. Oradaki büyüklerimizin ellerini öpüp, onlara moral verdik. Herkes huzurevi ziyaretlerine riayet etmeli. Huzurevinde kalan büyüklerimiz bizlerden ilgi bekliyor. Bu ziyaret bu anlamda çok önemliydi. Önümüzdeki süreçte huzurevi’nde cağ kebabı etkinliğimiz olacak. Bunu program dahiline aldık’ dedi.

Gelecek dönemde amacımız dernek yerimizi genişletme.

Dernek binalarını genişletme hedefinde olduklarını söyleyen Başkan Turan, ‘Bizler dernek binamızı satın almıştık. Gelecek dönemde amacımız dernek yerimizi genişletmek.  Daha geniş dernek binamızda çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve yapılabilecek eğitimleri yapma fırsatı bulacağız.”

Başkan Turan son olarak, Ben özellikle her yeri geldiğinde şunu söylerim; Gölcük’te hemşehri derneklerine uzak kalanlar var. Ben yöresel kültürümü gelecek nesillere aktarmak istiyorum. Bu yüzden hemşehri derneklerini çok önemsiyor, önemsenmesini de istiyorum. Dernek amaç olarak kullanılmamalı. Bizler derneğimizi her zaman hem kendi kültürümüzü yansıtmak hem de Gölcük’e ve yaşadığımız bölgeye katkı sağlamak amacıyla kullanıyoruz” diyerek açıklamasını bitirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERZURUMLULAR, GENEL, , KURUL, YAPACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı