Haber Detayı
25 Mayıs 2019 - Cumartesi 11:43
 
ERZURUMLULAR İFTARDA BULUŞTU
Gölcük Erzurumlular sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından hazırlanan geleneksel iftar yemeğinde 500 kişiyi ağırladı. Gölcük Erzurumlular Dernek başkanı Muhammet Turan; “ Bu mübarek ramazan ayda hep birlikte burada bir arada olmak için böyle bir organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Çok güzel bir organizasyon oldu. en güzeli de burada birlikte olmaktır” dedi.
Yaşam Haberi
ERZURUMLULAR İFTARDA BULUŞTU

Mübarek Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Gölcük Erzurumlular Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammet Turan ve Dernek yönetimi tarafından Gölcük Aşiyan tesislerinde geleneksel iftar yemeğini düzenledi. Düzenlenen İftar yemeğine AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, AK Parti ilçe Başkanı Çetin Seymen, Kocaeli Erzurumlular federasyon başkanı Tekin Dursun, Gölcük Erzurumlular Derneği Başkanı Muhammet Turan, Gölcük ilçe siyasi parti temsilcileri, Gölcük Kültür Dernekleri Platformu dönem başkanı Yasın Aslan ve 500 kişilik dernek üyeleri katılım sağladı.

İftar yemeğinden sonra konuşan Gölcük Erzurumlular Dernek başkanı Muhammet Turan; “değerli konuklarımız öncelikle düzenlemiş olduğumuz geleneksel iftarımıza katılımlarınız için gönülden teşekkür ederim. Bu mübarek ramazan ayda hep birlikte burada bir arada olmak için böyle bir organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Çok güzel bir organizasyon oldu. en güzeli de burada birlikte olmaktır” dedi.

Kocaeli Erzurumlular Federasyonu başkanı Tekin Durmuş; “öncelikle Gölcük Erzurumlular Derneğimizin düzenlemiş olduğu iftar yemeğine hoş geldiniz. Kıymetli hemşerilerim Ramazan ayı sevginin, şefkatin egemen olduğu günahların af olduğu, kardeşliğimizin daim olduğu bir ay. İnşallah bu Ramazan ayı içerisinde yapmış olduğumuz ibadetlerimizi ve hayır hasanetlerimizi rabbim kabul buyursun. Hepinize afiyet olsun diyorum” dedi.

Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer; “değerli hemşehlerilerimiz, Gölcük Erzurumlular Derneğimiz Tarafından hazırlanan iftar yemeğine hepiniz hoş geldiniz. 11 ayın sultanı Ramazan ayındayız. Tuttuğumuz oruçları yaptığımız ibadetleri Allah kabul etsin. Değerli hemşerilerim Mübarek Ramazanın bereketli iftarlarında bir araya gelerek, kaynaşmamıza ve daha güzel bir şekilde bir araya gelmemize vesile olan bu akşamı birlikte idrak etmekten dolayı çok memnun olduğumu belirtmek isterim. Bu mübarek ayda bizleri burada bir araya getirmekte vesile olan Gölcük Erzurumlular Dernek Başkanımız Muhammet Turan ve yönetimine teşekkür ederim” dedi.

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker; “çok değerli hemşerilerimiz hepiniz hoş geldiniz. Mübarek Ramazan ayını bitirdik. İlk başlangıcımızda nasıl biter düşünürken, sayılı günler çabuk biter. Mübarek Ramazan ayının 3 te ikisi bitti. 3 te biri kaldı. Allah hepimize Ramazanı ağız tadıla tamamlamayı, akabinde bayramın mutluluğu tatmaya nasip etsin. Ramazan ayı gerçekten özellikle mevcut imkanlarımızın paylaşımdır. Rahmetin bol olduğu hatta cehennemden azat olarak değerlendirildiği bir ay. Bunu Allaha Şükür Türkiye olarak Ramazanımızı ve Bayramımızı geçiriyoruz. Şöyle çevre ülkelere baktığımız zaman şu tabloyu özleyen binlerce insanlar var. Onlarca ülke var onun için ülkemizin değerini ve kıymetini bilmemiz lazım. Ülkemiz bir bütün buna da sahip çıkmalıyız. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde 82 milyon insan olarak kardeş olarak birlikte yaşıyoruz. Allah bu birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmasın” dedi.

Fahri Haner   

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERZURUMLULAR, İFTARDA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı