Haber Detayı
17 Haziran 2018 - Pazar 14:29
 
ERZURUMLULAR ŞÖLENLE BAYRAMLAŞTI
Kocaeli Erzurumlular Dernekleri Federasyonu (KEDFE) tarafından bu yıl 11’incisini düzenlenen “Piknik Şöleni” Gölcük Hisareyn Yaylasında gerçekleştirildi. Dadaşlar şiddetli yağmura rağmen piknik alanına akın etti
Kültür Haberi
ERZURUMLULAR ŞÖLENLE BAYRAMLAŞTI

Kocaeli Erzurumlular Dernekleri Federasyonu (KEDFE) tarafından bu yıl 11’incisini düzenlenen “Piknik Şöleni” Gölcük Hisareyn Yaylasında gerçekleştirildi. Dadaşlar şiddetli yağmura rağmen piknik alanına akın etti
Kentimizin en aktif dernek federasyonlarından bir tanesi olan Kocaeli Erzurumlular Dernekleri Federasyonu (KEDFE) tarafından bu yıl 11’inci düzenlenen “ Piknik Şöleni” yağmurlu hava koşullarına rağmen binlerce Erzurumlunun katılımı ile Gölcük Hisareyn Yaylasında gerçekleştirildi. Piknik programının yanı sıra etkinlikler çerçevesinde hemşeriler bayramlaşarak hasret giderdi. Dadaşlara yakışır bir ortamda geçen piknik şöleninde bol bol halay çekildi, vatandaşlara cağ kebabı ikram edildi. Etkinliğe KEDFE Başkanı Tekin Dursun ve Gölcük Erzurumlular Derneği Başkanı Muhammed Turan ev sahipliği yaptı.

TEŞEKKÜR ETTİ
Etkinlikte konuşan KEDFE Başkanı Tekin Dursun “Bugün havanın yağmurlu olmasına rağmen 12 ilçeden Erzurumlu hemşerilerimiz ile bu güzel şölenimizde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız iş yoğunluklarından bunalan hemşerilerimizle birlikte eğlenerek birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek. Aynı zamanda bayramlaşma programımızı da burada hep birlikte yapacağız. Bizi bugün yağmur çamur demeden yalnız bırakmayan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“FEDERASYON BİNASI YAPACAĞIZ”
Sözlerinde devam eden Dursun “ Diğer illerden aldığımız tepkilerde görüyoruz ki Kocaeli Erzurumlular Dernekleri Federasyonu her anlamda yaptığı faaliyetler ile birinci sırada, bizde bundan dolayı mutluluk duyuyoruz. Böylesine değerli bir topluluğu başkanlık yapmakta benim için büyük bir şeref. İnşallah önümüzdeki aylara da Erzurumlulara yakışır bir Federasyon binamızı Körfez İlçemizde hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı. 


“KOCAELİ İKİNCİ MEMLEKETİMİZ”
Amacımız birlik ve beraberliğimizi koruyarak hemşerilerimize hizmet etmek diyen KEDFE Başkanı  Dursun “Biz faaliyetlerimiz ile  garibanların, yoksulların yanında oluyoruz ve bundan sonrada olmaya devam edeceğiz.  Erzurumlular gittikleri her şehre barışı ve huzuru götürürler. Bizler federasyon olarak  örf ve adetlerini bizden sonraki nesillere öğretmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kocaeli bizim ikinci memleketimizdir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERZURUMLULAR, ŞÖLENLE, BAYRAMLAŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı