Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 16:58 Bu haber 866 kez okundu
 
ERZURUMLULARDAN GAZETEMİZE DAVET
Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu tarafından Erzurum'un Kültür, Tarih, Turizm ve diğer birçok alanda tanıtılması amacıyla Palandöken'den Kartepe'ye Erzurum Buluşması adlı düzenleneceği şenliğe hazırlanıyorlar. Gölcük Erzurumlular Derneği Başkanı Muhammet Turan, Gazetemizi ziyaret ederek etkinliğe davet etti.
Kültür Haberi
ERZURUMLULARDAN GAZETEMİZE DAVET

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu ve ilçede bulunan Erzurumlular Dernekleri tarafından 11 Nisan saat 16 da Kocaeli Uluslar Arası Fuar Merkezi Sanayi Mahallesinde Erzurum'un Kültür, Tarih, Turizm ve diğer birçok alanda tanıtılması amacıyla Palandöken'den Kartepe'ye Erzurum Buluşması adlı şenlik düzenlenecek. Gölcük Erzurumlular Derneği Başkanı Muhammet Turan, Gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ersin Akboyun’u ziyaret ederek şenliğe davet etti. Başkan Turan “Biz dernek olarak kültürel tanıtım çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. bu kapsamda bu yıl 11 Nisanda Erzurum'un Kültür, Tarih, Turizm ve diğer birçok alanda tanıtılması amacıyla Palandöken'den Kartepe'ye Erzurum Buluşması adlı şenliğimizi düzenliyoruz. 4 günlük süren bu şenliğimiz de açılış, ata sporumuz olan Cirit, Erzurum Kongresi, Sarıkamış Şehitleri, Erzurum Bar Ekibi, Milli Mücadelenin 100. Yılı ödülleri ve ardından Kocaeli Erzurumlular Dernekleri Federasyonu binasını açılışı yapılacaktır. 
Bunun yanı sıra 1001 hatim programı, pir Ali Baba ve 1001 hatim geleneği paneli, Kur-an tilaveti, Ali Tel, Sufi Mehter ve Dursun Ali Erzincanlı tarafından okunacak. 12 Nisan Emrah'tan Summan'a Toyu olarak 20 aşıktan oluşan Özcan Töre tarafından Emrah'tan Summan'a Aşıklık geleneği paneli verilecek. 13 Nisan Palandöken'den Kartepe'ye yayla türkülerinde Yerel ve ulusal sanatçılar yer alıyor. Sanatçılarımız, Oktay Parlar, Sulhettin ve Bilal Tavlak Erzurum fasıl ekibinden Aysun Gültekin ve kendini anlatan Şiir Gösterisi devam eder. 14 Nisan türkü söyler türküler programı yerel ve ulusal sanatçılarımızdan Oktay Parlar, Sulhettin ve Bilal Tavlak Erzurum fasıl ekibinden Nurullah Akçayır ve Mustafa Yıldızdoğan'ın türküleri ile şenliğimiz son bulacaktır. Bu güzel ve tanıtım programımıza tüm Gölcüklü hemşerilerimiz davetlidir”dedi.
Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERZURUMLULARDAN, GAZETEMİZE, DAVET,
Yorumlar
Haber Yazılımı