yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 17:39 Bu haber 17038 kez okundu
 
ESKİŞEHİR’LİLER YIL DÖNÜMÜNÜ Çİ BÖREK İLE KUTLAYACAK
Gölcük ilçemizde 2011 yılında Görkemli bir şekilde açılışı gerçekleşen Gölcük Eskişehirliler Sosyal Dayanışma Derneği Gölcük'te çeşitli etkinlikler yaptı. Bu yılda etkinlikler kapsamında Derneğin yıl dönümü dolayısı ile Eskişehirlilerin yöresel yemeklerinden biri olan Çi börek etkinliği için hazırlıklarına başladılar.
Kültür Haberi
ESKİŞEHİR’LİLER YIL DÖNÜMÜNÜ Çİ BÖREK İLE KUTLAYACAK

2011 Yılında Gölcük Merkez Mahallesi Donanma iş merkezinde kurulan Gölcük Eskişehirliler Sosyal Dayanışma Derneği Derneğin Yıl Dönümünde Çi Börek etkinliğine hazırlanıyorlar.

Gölcük ilçemizde 2011 yılında Görkemli bir şekilde açılışı gerçekleşen Gölcük Eskişehirliler Sosyal Dayanışma Derneği Gölcük'te çeşitli etkinlikler yaptı. Bu yılda etkinlikler kapsamında Derneğin yıl dönümü dolayısı ile Eskişehirlilerin yöresel yemeklerinden biri olan Çi börek etkinliği için hazırlıklarına başladılar. Derneğin çalışmalarını açıklayan Dernek başkanı Bülent Denlikol; “derneğimiz Gölcük Merkez Mahallesi Donanma iş merkezinde açılışı gerçekleşti. Kuruluşumuzdan bu yana birçok etkinlikler yaparak derneğimizin tanıtımını en iyi bir şekilde başardık. Tabi ki bu çalışmalarımıza başta yönetim kurulu ile Derneğimizin değerli üyelerimizin destekleri ile gerçekleşti. 

Derneğimizin en önemli hizmetlerinden biri eğitime katkı sağlamak amaçlı lise ve üniversite sınavlarına girecek öğrenciler için sınav kaygısından kurtulma yolları adı altında seminer verdik. Her yıl kitap kampanyasını düzenleyerek, her kesin daha fazla ücretsiz olarak kitaba ulaşmasını sağladık. Tüm dernek üyelerimize kişisel gelişim konusunda 20 saat süren eğitim semineri verildi. Eskişehir Han ilçesindeki çok programlı Anadolu Lisesinde kurulan kütüphaneye kitap yardımını yaptık. İşaret dili kursuna katılarak çalışmalarımızı yaptık. 

Kültür çalışmalarımızda ise, derneğimiz kültürel kapsamında Eskişehir gezisini düzenledik. Dernek üyelerimizle birlikte dayanışmayı ve kaynaşmayı sağlamak amacı ile kahvaltı, iftar yemeği, piknik, çi börek geceleri, Kocaeli Büyükşehir belediyesinin gez gör ile çevremizi tanımak amacı ile geziler, bayanlara yönelik el işi kursları verdik. Yine bu kapsamda Gölcük Kültür Dernekleri platformuna üye olan tüm derneklerin kültürel etkinliklerine katılım sağladık. Gölcük Belediyesi Kent Konseyi ve diğer kurumların etkinliklerine katılım sağlayarak ortaklaşa programlar düzenledik. Bahar şenliklerinde yer aldık. Halk oyunları kurslarına katıldık. Engelli arkadaşlarımız için mavi kapak kampanyası ile ihtiyacı olanlara tekerlekli sandalye alımına destek olduk. Dernek üyelerimizin yakınları ve tüm şehitlerimiz için Mevlüt okuttuk. Gölcük'te uyuşturucuya mücadelede yer aldık ve mücadelemizi sürdürüyoruz.

Sağlık konusunda ise derneğimiz tarafından kadın sağlığı ile ilgili seminerler düzenledik ve bu seminerlere bayan üyelerimiz eksiksiz katılım sağladı. Kanser arama ve tarama hakkında bilgilendirme seminerleri verdik. İzmit Kızılay ile iş birliğinde kan bağış kampanyasını düzenledik. Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi ile ortaklaşa organ bağışı, KETEM ve hijyen konularda seminer düzenledik. Bu seminerde bilgilendirme ve organ bağışı yapıldı. Bu çalışmalarımızın kapsamında bu yıl derneğimizin yıl dönümü dolayısı ile Gölcük Kongre Sarayında büyük buluşma adı altında Çİ börek gecesi düzenleyeceğiz. Yöresel yemeğimiz olan Çi börek ustaları Eskişehir'den katılarak bu hizmeti sürdürecekler. Bizim bu etkinliğimize tüm Gölcük Halkını davet ediyorum” dedi. 

Fahri Haner          

Kaynak: Editör:
Etiketler: ESKİŞEHİR’LİLER, YIL, DÖNÜMÜNÜ, Çİ, BÖREK, İLE, KUTLAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı