yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
15 Kasım 2018 - Perşembe 10:13
 
ESKİŞEHİRLİLER KORO KURDU
2011 yılında kurulan Gölcük Eskişehirliler Sosyal Dayanışma Derneği Gölcük'te birçok kültürel etkinliklerine imza attılar. Bu etkinlikler kapsamda bir ilki yaparak Dernek çatısı altında bu kez Müzik Korusunu oluşturdular.
Kültür Haberi
ESKİŞEHİRLİLER KORO KURDU

Gölcük Eskişehirliler Derneği Gölcük Merkez Mahallesi Donanma iş Merkezinde 2011 yılında kuruldu. Kuruluşundan bu güne kadar dernek olarak birçok kültürel etkinlik yaparak çalışmalarını sürdürdüler. Bu çalışmalar çerçevesinde Dernek çatısı altında Türk Müziği Korusu Topluluğunu oluşturarak çalışmalarını Şef Emin Özgen önderliğinde başladılar. Yapılan etkinliklerle ilgili bilgi veren Dernek Başkanı Bülent Denlikol; “değerli arkadaşlar derneğimizin kuruluşundan bu güne kadar birçok etkinlik yaptık. Özellikle kültürel etkinliğimiz ön planda yerini aldı. Bu günde ilçemizde bir ilki gerçekleştirerek sizlerin de destekleri ile Türk Müziği Korusu Topluluğunu burada oluşturduk. Türk Müziği Korusu Topluluğu şefimiz Emin Özgen önderliğinde 16 kişilik korumuzla çalışmalarımız başladı” dedi.
Türk Müziği Korusu Topluluğunu yöneten Şef Emin Özgen kendini tanıtarak şu açıklamayı yaptı. Şef Emin Özgen; “öncelikle Gölcük Eskişehirliler Sosyal Dayanışma Derneği başkanımız Sayın Bülent Denlikol ve yönetimine teşekkür ederim. Bizleri burada bir araya getirerek önemli kültürel bir etkinlikte buluşturdu. Bizim buradaki eğitimimiz Şan ve nota eğitimi üzerinde çalışacağız. Hedefimiz her 3 ayda bir konser vermektir. Ben Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Klasik Türk Müziği korusunda görev aldım. Ardından Edirne Devlet Türk Müziği ses sanatçısı olarak yıl çalıştıktan sonra emekli oldum ve Değirmendere'ye yerleştim. Eskişehirli Hemşerilerimizle yeni tanıştık. Bu tanışmamızın akabinde Gölcük Eskişehirliler Derneği Türk Müziği Topluluğu oluşturularak çalışmalara başladık. Gölcük Eskişehirliler Derneği Türk Müziği Topluluğu geçici olarak değil, daimi bir süreç olarak devam edecektir” dedi.
Fahri Haner 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ESKİŞEHİRLİLER, KORO, KURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı