Haber Detayı
19 Ekim 2017 - Perşembe 19:38
 
EZGİN AYDIN'DAN COŞKULU ADAYLIK AÇIKLAMASI
Gölcük’ün sevilen ve tanınan esnaflarından Ezgin Aydın, Gölcük Saraylı’da bulunan Saklı Bahçe’de gerçekleştirdiği basın toplantısıyla 2019 yerel seçimlerinde Gölcük Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı
Siyaset Haberi
EZGİN AYDIN'DAN COŞKULU ADAYLIK AÇIKLAMASI

Gölcük Belediye Başkan adayı Ezgin Aydın, “Belediye başkan adaylığımı bir yıl önceden ilan ettim. Aslında biliyorsunuz ki ben altı ay önce adaylığımı kamuoyuna açıkladım. Bu zaman zarfında bana çok destek veren de oldu. Ancak bir çok insan bana ‘Sana sosyal medyadan gaz veriyorlar. Bir toplantı yapsan yanında kimseyi bulamazsın’ dediler. Biz küçük yaşlardan beri insanlarla iç içeyiz. Bana bunu diyenler hep dostluklarını siyaset üzerine kurdu. Biz bugün art niyetli düşünenleri yanılttık. Bir aile havasında adaylığımı ilan ediyorum. Biz şahıslarla uğraşmak için bu yola çıkmadık. 2019’da ne oy alırsak alalım  bizim kaybedecek hiçbir şeyimiz olmayacak. Ama birileri kaybederse onların kaybedecekleri çok şey var” dedi.

 

_DSC0013

 

SİYASİ PARTİLER AKRABA ŞİRKETİ

“Üç siyasi partinin de vatandaşı temsil ettiğine inanmıyorum” diyen Ezgin Aydın sözlerini, “Bu üç siyasi yapı da kendi bünyesinden başkasına yer vermiyor. Bunu yerel yönetimlerde de yaşıyor ve görüyoruz. Siyasi partiler hala genel başkanlarının hatırına oy alıyor. Kendilerinden kaynaklı bir başarı ortada yok. Siyaset 15-20 kişinin çevresinde dönüyor. Kimisi 70 yaşına geliyor hala devam ediyorlar. Gençlere siyasette gerçek manada yer verilmiyor. Değişmeye meyilleri de yok istekleri de yok. Siyasi partiler sanki akraba şirketi. Ben bunları kabul etmediğim için bu yola çıktım” ifadeleriyle sürdürdü.

 

VAATLERİNİ YERİNE GETİRSİNLER

Yerel yönetimlerin siyasi parti bürosu olduğunu düşündüğünü belirten Ezgin Aydın, “Söyleyeceğim her şey Gölcük içindir. Ben Gölcük gibi 160 bin nüfuslu bir şehirde maalesef daha büyük icraatlarla karşı karşıya kalmamız gerekirken biz hala mahalledeki çukurlardan, çöplerden bahsediyoruz. Bizim bunları aşmamız lazım. Burası Gölcük. Her türlü imkanı bulabileceğin bir yer. Kurumlar birbirlerinden korkuyorlar, diyalogları sıfır. Üç dönemdir birçok vaat verildi. Maalesef bu vaatlerin gerçekleştiğini görmedik. Vaatler yerine getirilmeyecekse bizi kandırmasınlar” dedi.

 

_DSC0029

 

DENİZE GİRMEK İSTİYORUZ

Ezgin Aydın konuşmasında, “Biz artık daha güze hizmet bekliyoruz. Bizim sahil şeridimiz var ama Gölcük’te denizsiz yaşıyoruz. Balık tutmak için bile iskelemiz yok. Denize girmek istiyoruz. Denizsiz kaldık. Başka ilçelere yüzmeye gidiyoruz. Deniz olmayan bir yere deniz istemiyoruz. Kavaklı’daki denizi Hakkari’ye götürseniz turizm merkezi olur. Bu isteğimizi görüp yapmazlarsa biz yaparız onlar yüzerler. Sahilde her yer zifiri karanlık. Aydınlığın olduğu yerde ne serseri, ne pislik ne de köpek olur. Biz sahillerimizin güvenli olmasını istiyoruz. Oy ortalamasının yüzde 70 kesimi yolun üst kısmından geliyor. 20 senedir bu mahallerde kaldırımlar dahi aynı neredeyse. Kimse kimseye başkası için oy vermek zorunda değil” ifadelerini kullandı.

 

VATANDAŞ MUHATAP BULAMIYOR

“Beyaz masa konusuyla ilgili gelecekte bir projem var” diyen Ezgin Aydın, “Vatandaş belediyede doğru dürüst muhatap bulamıyor. Onlarca mahallemiz var. Her ay her mahalleden iki üç temsilci muhtarla beraber gelerek mahalle sorunlarını aktaracak. Bu temsilciler de her ay farklı farklı kişiler olacak. En fazla 1 sene sürsün o temsilciler bir daha gelmez çünkü sorunlar çözülecek. Bin beş liralı yemeğe belediye 5 bin TL fatura kestiriyor. 3 siyasi partiye sesleniyorum: Partilerinizin ve liderlerinizin gölgesinden çıkın. Sokağa inin. Yoksa 2019’da bu halk sizi o koltuklardan indirmesini bilir. O koltuklardan inince ne halka ne de Ezgin’de suç bulun. Sizin işiniz halka hizmet etmektir. Sizin halkı seçme lüksünüz yok. Halk sizi seçecek. Onların da sizi seçme mecburiyeti yoktur” diyerek sözlerini noktaladı.

 

EZGİN AYDIN KİMDİR?

Ezgin Aydın, 1981 Şırnak doğumlu. 1984’ten beri Gölcük’te ikamet ediyor. 1988’den bu yana çaycılık yapıyor. 1988’den 1997’ye kadar kendilerine ait çay salonlarında ve inşaatlarda çalıştı. 1997’den 2003’e kadar çeşitli kafe ve çay salonlarında çalıştı. 2003’te 2005’e kadar MM Cafe’de çalıştı. 2008’e kadar Asmalı Konak Çay Bahçesinde çalıştı. 2008’den 2011’e kadar Sarı Ev’i işletti. 2011’den 2016’ya kadar kendisine ait Ezgin Çay Salonunu işletti.Son olarak ise Nihavend Çay Bahçesinde çalışıyor. 1996’tan bu yana Ülkü Ocakları ve MHP üyesiydi. Fakat şu an herhangi partiyle bağı bulunmuyor. Ezgin Aydın, Kavaklı Mahallesinde ikamet ediyor. Evli ve bir çocuk sahibi.

Haber :Muharrem ŞENOL

Kaynak: Editör:
Etiketler: EZGİN, AYDIN'DAN, COŞKULU, ADAYLIK, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı