Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 13:21
 
FIRINCILAR EKMEĞE ZAM İSTİYOR
Ekmeğe yeni yapılan zam sonrasında ekmeğin gramajı da arttı. Fırıncıların zarar ettiğini söyleyen fırıncılar birliği Başkanı Murat Dağ; “bu fiyat bizi kurtarmıyor. Hepimiz zarardayız yılbaşında zam bekliyoruz” dedi.
Ekonomi Haberi
FIRINCILAR EKMEĞE ZAM İSTİYOR

Geçtiğimiz yaz ayında ekmeğe 25 kuruş zam gelirken, ekmeğin 70 gramajı arttı. O zaman unun çuvalı 90 lira iken şimdi 16 lira oldu. 55 lira mayanın fiyatı 75 liraya çıktı. Bu kısa süre içerisinde un mamullerine sürekli zam geldiğini belirten Gölcük Fırıncılar birliği başkanı Murat Dağ şu açıklamalarda bulundu.
Başkan Murat Dağ; “geçtiğimiz Ağustos ayında ekmeğe 25 kuruş zam yapılırken, ekmeğin gramajını artırıldı. 210 gram ekmek 280 gram oldu. Gramaj bazından bakıldığında 5 kuruşluk bir zam yapıldı. Ağustos ayında bir çuval un 90 lira iken bu gün 116 lira oldu. Maya 55 lira iken 75 liraya çıktı. Zaten ocak ayında tekrar zamlar gelecektir. Başta elektrik ve doğalgaza zam geliyor. Bu zamlar bizleri çok mağdur etti. Tüm fırıncılar zarardadır. Hatta fırıncılarımızın birçoğu günlük un almaya başladılar. Bunun tek çıkar yolu ya ekmekten gramaj düşmeli yada yeni bir zam yapılmalıdır. Bakın bizler 6 ay vadeli un alıyorduk. Bu 6 aylık vadeli un kaldırıldı. 2 ay vadeliye döndü. O da hali ve durumu iyi olanlara bu vade yapılıyor. Herkese bu vade yapılamıyor. Biz fırıncılar olarak ocak ayında ekmeğe zam yapılmasını bekliyoruz. Bu zam kaçınılmaz oldu” dedi.
Fahri Haner     

Kaynak: Editör:
Etiketler: FIRINCILAR, EKMEĞE, ZAM, İSTİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı