Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 18:52
 
FASULYENİN KİLOSU 25 LİRA OLDU
Girdiğimiz bu kış aylarında sebze yetersizliğinden dolayı Gölcük'ün en büyük semt pazarından olan Çarşamba pazarı el yakıyor. Bu hafta taze fasulye 10 liradan 25 liraya yükseldi. Patlıcan ise 8 liraya yükseldi. Bu hafta kuru soğan yine 5 lira iken haftaya bu fiyat 7 lira 50 kuruşa çıkacağını pazarcı esnafları dile getirdiler. Bunun sebebi ise kış aylarında tarladan yeteri miktarda ürün getirilemiyor.
- Haberi
FASULYENİN KİLOSU 25 LİRA OLDU

Kış aylarında havaları eksinin altına düşmesinden dolayı tarladan yeteri miktarda ürün alınmamasından dolayı sebze fiyatları yükselişe geçti. İlçemizin en büyük pazarlarından biri olan ve Gölcük Kavaklı mahallesinde kurulan Çarşamba pazarında bu hafta sebze ve meyve fiyatları bir hayli yüksek olmasından dolayı fiyatlar el yakıyor. Bu hafta taze fasulye 10 liradan 25 liraya yükseldi. Patlıcan ise 8 liraya yükseldi. Bu hafta kuru soğan yine 5 lira iken haftaya bu fiyat 7 lira 50 kuruşa çıkacağını pazarcı esnafları dile getirdiler. Bunun sebebi ise kış aylarında tarladan yeteri miktarda ürün getirilemiyor.

Bu hafta pazarda patates fiyatını korudu. Patatesi 3 lira 50 kuruş, patlıcan yükseldi fiyatı 8 lira oldu, domates ve salatalık 5 lira, kuru soğan 5 lira, ıspanak 6 liraya yükseldi, kıvırcık 3 lira 50 kuruşa yükseldi. Taze soğan demedi 5 liraya yükseldi, kabak 5 lira ve taze fasulye 25 liraya yükseldi.

Meyveler ise Mandalina 3 lira, portakal ve elma 3 lira 50 kuruş, muz 6 lira 50 kuruş, armut ise 3 lira 50 kuruş oldu.
Fahri Haner     

Kaynak: Editör:
Etiketler: FASULYENİN, KİLOSU, 25, LİRA, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı