yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
09 Ağustos 2016 - Salı 18:42
 
" FETÖ'YE GEREKEN YAPILDI !"
15 Temmuz gecesinin ardından ilk basın açıklamasını gerçekleştiren AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “17/25 Aralık sonrasında FETÖ İl ve ilçe başkanlıklarımızda kayda değer bir yapıda değil” dedi.
Siyaset Haberi

15 Temmuz gecesininde ardından ilk basın açıklamasını il binasından gerçekleştiren AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan kamuoyunun merak ettiği soruları cevapladı.  Ceyhan’ın açıklamarında satır başları şöyle Ceyhan, “Kurulduğu günden beri 15 yıldır partimizin içerisindeyim. FETÖ,  İl başkanlığımızda ilçe başkanlığımızda ciddi kayda değer bir yapıda değillerdir. 17/25 aralıktan sonra biz kongrelerde hassasiyet gösterdik. Kocaeli Teşkilatı FETÖ’ye karşı Türkiye genelinde bakıldığında belkide en iyi noktadır. Bunlar sinsi bir yapıdadır. Çalışmalarımız devam ediyor”  dedi.

 

40 YILLIK HAZIRLIK 40 SAATE BERTARAF EDİLDİ

Ceyhan, “15 Temmuz akşamı başta teşkilatlarımız olmak üzere milletimizin meydanlara dökülmesi darbe girişimini haber alır almaz hamdolsun tüm milletimiz vatan ve millet aşkına meydanlara toplanmış ve bu darbeyi yaklaşık 40 yıllık hazırlığı toplamda 40 saatlik zaman diliminde bertaraf etmiştir. Başta vatan ve millet istiklal uğruna şehit olmuş olan 240 kardeşimize Allahtan rahmet diliyoruz. Yakınlarınada baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca 2 binin üzerininde gazimiz ve hastanede tedavi görenlerimiz var hepsini şifa diliyoruz”

 

KODUMUZ BİN YILDIR AYNI

25 Gündür demokrasi nöbetlerimize devam ediyoruz. Bu nöbetlerde parti ayrımı olmaksızın her renkten her görüşten kardeşlerimizle sohbet etme imkanı buluyoruz. Çok şükür ki bin yıllık kodumuz hiç bir şekilde bozulmadan devam ettiğini gördük. Millet olmamızın son bin yılda dünya tarihine damga vurmamızın en önemli olan bu kodu DNA’larımızda taşıyor olmamızı hep birlikte yaşadık.

 

BU SÜREÇTEN GÜZEL NETİCELER ÇIKTI

Tabiki zor bir süreçti fakat bu zor süreçtende güzel neticeler çıkarmayı başardık. Bunun en önemli göstergesi burada yaşadığımız görüntüler ve Pazar günü İstanbul Yenikapı’da yaşanan görüntülerdir. İnanıyorum ki bu fotoğrafları görüpte gururlanmayan takdir etmeyen kimse kalmamıştır. Tüm partililerle değerlerimize ve liderlerlerimize ve milletimize küfür etmedilmediği sürece ilişkimizi sürdürdüğümüzü belirtmek istiyorum.

 

MEYDANLARDA OLMAKTAN KEYİF ALIYORUZ

Tabiki nöbetler Çarşamba akşamına kadar devam edecek. Bundan sonra Cumhurbaşkanımız devam edecek diyebilir. Bizim için farketmez biz meydanlarda olmaktan keyif alıyoruz. Ne zaman virgül koyduk evinize gidebilirsiniz dediği zaman gideceğiz.

 

79 MİLYON KİŞİ YENİKAPIDA’YDI

Yenikapı’da bulunan alana 5 milyon kişi giriş yapmıştır. Kalabalıktan dolayı giremeyen 3 milyon kişi daha bulunuyordu. Terör mensuplarına destek verenleri ayırırken 79 milyon kişinin özüde Yenikapı’daydı. Bu millet Yenikapı’da ruhunu tekrar geri kazanmıştır. 2023’le ilgili hedeflerimize daha cesur gideceğimizin görünütüsünü aldık. Mesele vatan ve millet olduğunda bu milletin tek vucut bir şekilde karşı çıkacağını görmüş olduk. Bu görüntünün devamı için her birimiz gayret göstereceğiz.

 

EKONOMİ VE İŞ HAYATI NORMALE DÖNÜYOR

Bizler Kocaeli İl Başkanlığı olarak çalışmalarımızı aynı disiplinle devam ettiriyoruz. Nöbetlerimizi hep birlikte tutarken ekonomi ve iş hayatının normalleştiğini görüyoruz. Kısa zamanda da eskisinden de daha iyi gittiğimizi görüyoruz.

 

12 İLÇE BELEDİYESİNDE 57 KİŞİ

Kocaeli teşkilatları 12 belediye ve büyükşehir olmak üzere tam 13 belediyede eğer FETÖ üyesi kişiler var ise onların gerekli cezayı alması bizim sorumluluğumuzdur. 17/25 Aralık’tan sonra yaşananlarla birlikte belki bir çoğunu bertaraf ettik. Fakat gözden kaçanlar olabilir. Memur kadrosunda işçi ve taşeron kadrosunda toplamda Büyükşehir belediye hariç ilçe belediyelerimizde 57 kişi ilgili işlemler yapılmaya başlandı. İlçe belediyelerimizde 57 kişilik bu süreç devam ediyor.

 

BÜYÜKŞEHİRDE 126 KİŞİ

Bu faaliyet darbe sonrası heyecanla yapılan bir işlem değil belgeler ve delillerle belediyemizden temizlemeye devam ediyoruz. 13 Belediye olmasına rağmen bu kadar sinsi bir yapı olmasına rağmen bu kadar düşük bir sayıda kişinin olması nedeniyle gurur duyuyoruz. Parelel yapıya mensup kişilerle yolları ayırdığımız gibi bu süreç devam edecektir. Büyükşehir Belediyesi’nde ise teftişe havale edilen kişilerle beraber 126 civarında kişinin ilişiği kesilmiş ve kesilmesiyle ilgili teftiş kurulunun incelemesinde olduğu kişiler vardır.

 

KAPATILAN GAZETELERE ÇALIŞANLARINA İŞSİZLİK MAAŞI

Kapatılan gazeteler vardı. Kapatılan gazetelerin çalışanları SGK işsizlik maaşı önünde sıkıntı vardı. Bununla ilgili hem sayın bakanımız hemde valilik kapsamında kapatılan gazetelerin çalışanlarının işten çıkartılmış olarak gösterilip işsizlik maaşı almalarının önünü açtık. Bazı arkadaşlar için teknik konular mevcut eğer 120 gün dolmadıysa normal şartlarda da işsizlik maaşı alamıyorlardı. Teknik sorunu olmayan hiç bir arkadaşın işsizlik maaşı almasında sorun yaşanmamaktadır.

Ahmet HAZER

Kaynak: Editör:
Etiketler: ", FETÖ'YE, GEREKEN, YAPILDI, !",
Yorumlar
Haber Yazılımı