Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 18:44
 
GAZİANTEP TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI
Gaziantep Dernekler Konfederasyonu tarafından organize edilen Gaziantep Tanıtım Günleri’nin resmi açılış programı gerçekleştirildi. Üçünsü düzenlenen “Gaziantep Tanıtım Günleri” etkinlikleri 2-6 Ekim tarihleri boyunca misafirlerini bekliyor.
Kültür Haberi
GAZİANTEP TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

 Üçünsü düzenlenen “Gaziantep Tanıtım Günleri” etkinlikleri 2-6 Ekim tarihleri boyunca misafirlerini bekliyor. Gaziantep kültürünün ve yemeklerinin tanıtılacağı fuara Vali Aksoy’un yanısıra Gaziantep Dernekler Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Özaygut, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, SP İl Başkanı Zafer Mutlu, Genç Parti İl Başkanı İbrahim Altınoğlu, Derince Kaymakamı Cemil Aksak ve çok sayıda davetli katıldı. Gaziantep Tanıtım günleri saat 10.00 ile 22.00 arası ziyarete açık olacak.

KOCAELİ HER KÜLTÜRÜ BARINDIRIYOR
Programımızın açılış konuşmasını gerçekleştiren Gaziantep Dernekler Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Özaygut, “İnşallah güzel bir program olacak. Kocaeli her kültürü barındıran bir il. Bundan sonra çok daha güzel organizasyonlarda buluşmak dileğiyle” dedi.

BERABERLİĞİMİZE KATKI SAĞLIYOR
Özaygut’un ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, “Mutlu şehir Kocaeli diyoruz. Memleketimizin en nadide şehirlerinden Gaziantep’i burada ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Güneyin güzeli ile Kuzeyin güneyi buluştu. Gaziantep deyince akla inanılmaz güzellikteki sofra kültürü geliyor. Doğduğumuz yerlerin kültürlerini yaşatmak, aramızdaki hukuku pekiştirmek için bu etkinlikleri kullanmak en güzeli. Bu günlerin aramızdaki birliğe beraberliğe katkı sağlamasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

HASRET GİDERMİŞ OLACAĞIZ
Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında;  “3. sü düzenlenen Gaziantep Tanıtım Günlerinde sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Gaziantep'in ülkemizin ekonomik bakımdan belirli seviyenin üstüne çıkmış illerinden biridir. Organize Sanayi Bölgeleriyle Türkiye ekonomisine sunduğu katkılar oldukça önemli. Gaziantep'in özellikle son yıllarda bir farklı boyutunu da hep birlikte gördük. Suriye'de yaşanan kriz neticesi Suriye kökenli insanların sınır komşusu olan Gaziantep'e gelmeleri ve Gazianteplilerin onlara yapmış olduğu ev sahipliği her türlü takdirin üstündedir. Bu yönüyle Gazianteplilere bu Türk misafirperverliği adına teşekkür ediyoruz. Her bölgenin kendine göre özellikleri ve güzellikleri var. Gaziantep'te bu özellikleri ve güzellikleri en üst noktada olan illerimizden birisidir. Ben mülkiye müfettişliğine atandıktan sonra ilk görev yerim Gaziantep'ti. Nizip ve Gaziantep'te görev yaptım. O dönemde barak havası da dinledim, yemeklerini de tattım. Daha önce görev yaptığım Mersinde çok fazla Gaziantepli işadamlarımız vardı. Benim için daha özel olan başka bir konu ise kardeşimin eşi Gaziantepli. Yani Gaziantep ile bir akrabalık bağımız var. Doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle ülkemize önemli katkılar sunan Gaziantep'in bütün yönlerini burada görmüş ve tanımış olacağız. Burada yaşayan Gazianteplilerde memleketleriyle hasret gidermiş olacaklar.” diyen Sayın Valimiz etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GAZİANTEP, TANITIM, GÜNLERİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı