banner753
Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 15:08
 
''GENÇLER SİYASETTE AKTİF OLACAK''
İyi parti Gölcük ilçe başkanlığı haftalık basın açıklamasını İlçe Gençlik Kolları tarafından yapıldı
Siyaset Haberi
''GENÇLER SİYASETTE AKTİF OLACAK''

İyi Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Gençlikten sorumlu başkan Yardımcısı Hüseyin Şahin Ve Gençlik Kolları Başkanı Hakan Küçük, haftalık toplantıyı yaptı.


İyi Parti Gençlik Kolları Başkanı Hakan Küçük “Geride bıraktığımız kongre sürecimizin ardından  Başkanımız ve  yöneticilerimizle birlikte müthiş bir heyecan ve ciddiyetle giriştiğimiz siyasi çalışmalarımızın temel ayaklarından biri olan gençlik politikaları ve gençlik kolları ile ilgili projelerimizi hataya geçirmek adına çalışmalarımız tüm hızıyla sürmekte olup, Ülke olarak içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde de bu çalışmalarımıza gerek sokakta gerekse sosyal mecrada devam etmekteyiz. Geçirdiğimiz sıkıntılı günleri birlik ve dayanışma ile atlatacağımıza olan inancımızla birlikte hemşehrilerimizin bu günlerde de heran yanlarında olup, destek olabilmek adına elimizden gelen özveriyi göstermekteyiz. 

Küçük “Bu kapsamda projelerimizin en temel amacı, partimizin gençlik kollarında farklı sivil toplum örgütlerinde bulunmuş, farklı siyasal katılım türlerinde aktif yer almış yada bugüne kadar hiç siyasi tecrübe edinmemiş gençlerimizin bir araya gelmesinin sağlanması ve gençlerin siyasal katılımını daha aktif hale getirebilecek yeni bir diyalog zemini için model oluşturmak. Bir başka deyişle, gençlerin çoğunlukla tercih ettiği iki katılım modeli olan konvansiyonel katılım modelinde (siyasal partilere üyelik) ve post modern katılım modelinde (STK’larda gönüllülük ve aktiflik) daha fazla gencin şimdiki koşullarına oranla daha aktif olarak yer alması için neler yapılabileceği üzerine çözüm modeli oluşturmaktır. 

GENÇLERİMİZİ SİYASETE KATACAĞIZ
Küçük “Teşkilatımızın faaliyet gösterdiği bölgede gençlere ulaşmaları, onlar için kullanabilecekleri mekanlar açmaları ve haklarıyla ilgili bilgilendirme çalışmaları yapmaları hedeflerimiz arasındadır. Bunun için sosyal medyadan, yazılı ve görsel çalışmalara, bire bir iletişimden, gerektiğinde kapı kapı dolaşacağımız çalışmalarımız olacaktır. Gençlik politikaları birimimizin ve gençlik kollarımızın oluşturduğu stratejik plan dahilinde yereldeki gençlerle birlikte çeşitli güçlendirme çalışmaları, kurslar, film izleme, ikinci bir yabancı dil öğretme, vatandaşlık haklarıyla ilgili seminerler gibi etkinlikler yapılarak. Teşkilatlanmaya yönelik toplumsal önyargı kırmak adına projelerimiz sıklıkla devam edecektir. Teşkilatımızın önceliği sık periyotlarla parti gençlik kollarından gençliğin ihtiyaçları, kaygıları, talepleri, yönelimleri ve siyasi düşüncelerine yönelik raporlar alıp, bu raporları uzmanlar eşliğinde (sosyal medya uzmanları, sosyologlar, siyaset bilimcileri, ekonomistler, hukukçular) değerlendirilerek bir parti geleneği haline getirmektir.. ’’.‘‘Bu gelenek ve projeler ışığında yerel yönetimler ve sivil toplum arasındaki diyaloğun geliştirilmesi için adımların atılmasıyla alternatif kamusal alanların üretilmesi. Kamusal alanların oluşturulması aşamasında orayı kullanacak gençlere danışılması ve tasarım adımlarında aktif rol almalarının sağlanması mümkün olacaktır. ‘‘Gençlik kollarımızın hazırladıkları özel bilgi broşürleri, projeleri, eğitim programları ve faaliyetleri siz değerli basınımız ve diğer iletişim kanalları sayesinde partimiz ve vatandaşlarımız arasındaki sağlam bir diyalog zeminini oluşturacaktır.  Bu diyalog zemini de bölgemiz adına bir çok problemin çözümü noktasında büyük önem taşıyacaktır. Bu vesileylede içerisinde bulunduğumuz mübarek ramazan bayramının Ülkemize hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah'tan diliyor, kıymetli hemşehrilerimizin Ramazan bayramlarını canı gönülden kutluyoruz. Unutmamalıyız ki gelecek milli bilinç ve şuura malik Türk çocukları tarafından şekillenecektir..

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''GENÇLER, SİYASETTE, AKTİF, OLACAK'',
Yorumlar
Haber Yazılımı